Capital'e abone olun.
DOLAR 2,68'İN ÜZERİNDE!

Dolar 2,68'in üzerinde!

Dolar 2,68'in üzerinde işlem görüyor. Piyasada MB'nin bugün açıklayacağı faiz kararının yön belirleyici olması bekleniyor.

Son Güncelleme: 22.04.2015

Son günlerde TL'deki değer kaybını likidite sıkılaştırma adımları ile tersine çevirmeye çalışan MB'nin bugün açıklayacağı faiz kararının piyasada yön belirleyici olması bekleniyor. Bankalararası piyasada dolar 2,68'in üzerinde seyrediyor.

MERKEZ BUGÜN NE YAPACAK? TIKLAYIN!

PİYASA MERKEZ'E ODAKLI

Piyasa TCMB'den kısa vadeli faizleri değiştirecek bir adım beklemese de istikrarın sağlanacağına ve gerektiğinde her türlü adımın atılabileceğine dair güvence veren mesajlara odaklanacaklar.

TL'nin dolar karşısında sert değer kaybının dezenflasyon süreci üzerinde risk oluşturarak faiz artırımına zemin hazırlamasına karşın, ekonomistler, yaklaşan seçimler öncesi, siyasilerin büyümeyi hızlandırma baskısının arttığı bir dönemde MB'nin bugün kısa vadeli faizleri sabit tutması bekleniyor. Öte yandan faiz artıramayacağı düşünülen MB'nin TL'deki değer kaybını sınırlamak için bir süre daha likidite sıkılaştırmaları kullanmak zorunda olduğu beklentisi ise kısa vadeli bono getirileri üzerinde sert yükselişe neden oluyor.  

  

Etiketler: dolar kuru,dolar,dolarda son durum,1 dolar kaç lira,dolar kaç lira oldu,döviz kurları,merkez bankası

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER