Capital'e abone olun.
DOLARDA 'ATEŞKES' DÜŞÜŞÜ!

Dolarda 'ateşkes' düşüşü!

Para piyasalarındaki tansiyon bir türlü düşmüyor. İşte Almanya, Rusya, Fransa ve Ukrayna devlet başkanlarının katıldığı toplantıdan çıkan karar sonrası doların durumu...

Son Güncelleme: 12.02.2015

İstanbul serbest piyasada dolar 2.5080, Euro 2.8380 liradan güne başladı. Dolar akşam saatlerinde 2.4757 liradan işlem görüyordu. 

BORSA İSTANBUL'DA İSTİFA! TIKLAYIN!

DÜŞÜŞÜN NEDENİ NE?

Almanya, Rusya, Fransa ve Ukrayna devlet başkanlarının katıldığı ve 15 saat süren toplantıdan ateşkes kararı çıkması dolarda düşüşe neden oldu. Karar sonrasında dolar 2.4880 TL'ye kadar indi.Euro da serbest piyasada 2.82 TL'ye kadar geriledi.

PUTİN AÇIKLADI

Minsk'te düzenlenen Ukrayna zirvesinin ardından Rusya Devlet Başkanı Putin 15 Şubat itibariyle ateşkes için uzlaşıldığını açıkladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Minsk’te yaptığı açıklamada “Ukrayna’da 15 Şubat itibariyle ateşkes için uzlaşıldı” dedi.  

UKRAYNA'YA 40 MİLYAR DOLARLIK PAKET 
Öte yandan Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, IMF'nin Ukrayna'ya sağlanacak toplam 40 milyar dolarlık paketin parçası olarak 17.5 milyar dolarlık finansman imkanı üzerinde anlaştığını söyledi.

Lagarde Kiev'de çalışmalarını sürdüren IMF heyetinin Ukrayna hükümetiyle dört yıl süreli bu fon üzerinde anlaştığını, ancak kararın IMF yönetimi tarafından da onaylanması gerektiğini belirtti. Lagarde Ukrayna'nın 40 milyar dolarlık toplam paket içinde diğer kaynaklardan da ek fonlama elde edeceğini ifade etti. Yardımın 17,5 milyar doları IMF'den, geri kalanı uluslararası toplumdan sağlanacak.  

Etiketler: dolar,ateşkes,ukrayna,almanya,Toplantı,düşüş,yükseliş

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER