Capital'e abone olun.
DOLARDA SON DURUM NE?

Dolarda son durum ne?

Dün akşam saatlerinde 2.57'nin altında seyreden dolar, bugün nasıl bir seyir izledi? İşte para piyasalarındaki son durum...

Son Güncelleme: 25.03.2015

Dolar karşısında en çok değer kaybeden para birimlerinin başında yer alan TL'de bugün iç siyasi gelişmeler ve küresel piyasalar izlendi. TL dün dolar karşısında yüzde 0.9 değer kazanırken, benzer para birimleri yüzde 0.5 ile yüzde 1.3 arasında değer kazanıyordu. Güne 2.56 liradan başlayan dolar akşam saatlerinde 2.5659 liradan işlem gördü. 

BORSA 82 BİNİN ÜZERİNDE! TIKLAYIN!

GÜNÜ NASIL GEÇİRDİ?

Dolar/TL dün akşam saatlerinde 2.57'nin hemen altında işlem görürken bugün de güne TSİ 08.39'da 2.5586/2.5629 seviyesinden başladı. Aynı saatte sepet bazında TL 2.6777/2.6822, Euro/TL 2.7963/2.8014 seviyesindeydi.

YATIRIMCILAR NE YAPTI?

Yatırımcılar Fed'in geçen hafta faizlerin önümüzdeki dönemde seyri konusundaki yumuşak açıklamalarının ardından uzun dolar pozisyonlarını azaltarak doların keskin şekilde değer kaybetmesine neden oldular. ABD'de dün enflasyon başta olmak üzere yayımlanan veriler ise doları destekledi. Özellikle enflasyonun aylık bazda tekrar artıya geçmesi Fed'in bu yıl içinde faiz artıracağı beklentilerini destekliyor.

TCMB, FED VE FITCH İLE BELİRSİZLİK AZALDI
TL dün gelişmekte olan ülkelerden negatif ayrışsa da bankacılar TCMB'nin ve Fed'in geçen haftaki faiz kararlarının ve Fitch belirsizliğinin ortadan kalkmasıyla TL üzerindeki satış baskısının azaldığına da dikkat çekiyorlar. Bankacılar TL'nin bu üç gelişme ile 2.6488 seviyesindeki zirvesinden yönünü aşağı çevirdiğini belirtiyorlar.  

Etiketler: döviz kurları,bankalararası piyasa,dolar,dolar kuru,döviz fiyatları,1 dolar kaç lira

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER