Capital'e abone olun.
İŞTE ANDROİDSİZ SAMSUNG!

İşte Androidsiz Samsung!

Tizen işletim sistemini yaygın şekilde bir türlü piyasaya sunamayan Samsung, giriş seviye bir telefon hazırlıyor

Son Güncelleme: 03.11.2014

Tizen işletim sistemini yaygın şekilde bir türlü piyasaya sunamayan Samsung, giriş seviye bir telefon hazırlıyor. Tizen platformuna dayalı ilk akıllı telefon Samsung Z bu yılın ilk yarısında tanıtıldı ancak cihazın piyasaya sürülmesi henüz gerçekleşmiş değil. Tizen işletim sistemini akıllı telefonlar için olgun bir sistem haline getirme çalışmalarını sürdüren Samsung, diğer taraftan Tizen ile çalışan telefon hazırlıklarını da aralıksız devam ediyor.

Güney Koreli üreticinin daha önce de gündeme gelen Tizen işletim sistemine sahip giriş seviyesi akıllı telefonu bu defa resmi makamlarca onaylandı. FCC sertifikası yayınlanan telefon SM-Z130H kod numarasına sahip. Telefon 4-inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak. Cihazda ayrıca kamera, hafıza kart ve çift SIM yuvası özellikler de bulunuyor. Tizen işletim sistemli giriş seviyesi telefonun yıl sonuna kadar Hindistan’da satışa sunulması planlanıyor.  

Etiketler: Tizen,samsung,telefon

Uzak durmak lazım. daha öncede Bada işletim sistemiyle piyasaya sürdüğü samsung wave'i almış ve android ile ios'un hakim olduğu dünyada uzaylı gibi kalmıştım :) Bir süre sonra da uygulama desteğini kesince elimde yarım akıllı bir telefon kalmıştı...

Rıdvan tarafından 4.11.2014 10:50:41 tarihinde yazıldı.

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER