Capital'e abone olun.
BAŞARI İÇİN KENDİNİZİ TÜKETMEYİN

Başarı için kendinizi tüketmeyin

Dünyanın en güçlü kadınlarından Arianna Huffington’la kendi hayatında yarattığı değişimi, bu değişimin başarısına etkisini ve kendi değişim reçetesini konuştuk...

Son Güncelleme: 01.08.2014

Arianna huffington, dünyanın en güçlü kadınları arasında yer alıyor. Huffington Post Medya Grubu’nun kurucusu ve başkanı. Yeni çıkardığı kitabı Thrive ile dikkatleri bir kez daha üzerinde toplayan Huffington, kitabında yöneticilere iş ve özel yaşam dengesini nasıl oturtacaklarına dair ipuçları veriyor.

İyilik, bilgelik, meraklı ve verici olmak ekseninde oluşturduğu formülünü paylaşıyor ve “Başarı için insanın kendisini tüketmesi son derece anlamsız” diye konuşuyor.rianna Huffington, dünyanın önde gelen medya gruplarından Huffington Post Medya Grubu’nun kurucusu ve başkanı, Time Dergisi’nin açıkladığı “100 Etkili Kişi" sıralamasında yer alıyor.

Dünyanın en güçlü kadınları arasında gösteriliyor. Huffington’ın 14’üncü kitabı Thrive ise oldukça fazla ses getirdi, Huffington, bu kitabında yöneticilere hayatlarını yeniden tanımlamalarının yolunu gösteriyor. İyilik, bilgelik, meraklı ve verici olmak ekseninde oluşturduğu formülünü paylaşıyor.

Başarı için insanın kendisini tüketmesinin anlamsızlığına değiniyor, Kendi yoğunluğundan kurtulmasının hayatını nasıl değiştirdiğini de anlatıyor ve “Keşke geriye
dönebilsem ve kendi kendime ‘Arianna, senin performansın çok çalışmazsan ve kendi kendini yeniden üretecek imkanların önünü tıkamaktan vazgeçersen artacak’ diyebilsem.

Bunu böyle düşünmemek beni türlü vesveselerin, stresin ve bunalımların içine soktu diyebilirim” diye konuşuyor. Dünyanın en güçlü kadınlarından Arianna Huffington’la kendi hayatında yarattığı değişimi, bu değişimin başarısına etkisini ve kendi değişim reçetesini konuştuk:

Thrive’de sizin güç ve para arkasında kurulu olan yaşamınız yeniden tanımlanıyor, Hayatınızı yeniden tanımlamaya ne zaman başladınız?
Hayatımı yeniden tanımlamaya korkunç bir acıyla uyanışımdan sonra başladım. 5 Nisan 2007 sabahı ofis olarak kullandığım evimde yerde kan gölü içinde yatıyordum. Merdivenlerden aşağı doğru inerken, başımı masanın kenarına çarptım. Gözüm kesildi ve çene kemiğim kırıldı.  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

 • Etiketler: Arianna Huffington,kadın,yönetici,Başarı

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER