Capital'e abone olun.
BULUT'UN HİZMET YELPAZESİ GENİŞLEYECEK

Bulut'un hizmet yelpazesi genişleyecek

Engin Aksoy'la bulutların üzerindeki Vodafone’u konuştuk.

Son Güncelleme: 01.09.2013

Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, 9 bin metrekarelik kapalı alanıyla türkiye’nin en büyük veri merkezi olma özelliğini taşıyan Vodafone Türkiye Bulut Teknolojileri üssü benzeri yeni merkezler açacaklarını ve Türkiye’deki işletmelerin daha rekabetçi, daha verimli ve daha yenilikçi olmalarına destek olmayı hedeflediklerini söylüyor ve şöyle devam ediyor: “Küresel mobil veri trafiği hızla artıyor ve buna paralel olarak akıllı cihazların kullanım alanları da giderek çeşitleniyor. Bu gelişmeleri göz önüne aldığımızda, bulut bilişimin sunduğu hizmet yelpazesinden çok daha geniş çapta yararlandığımız günlerin çok kısa vadede bizleri beklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.”

Geleceği öngörmek zor. Teknoloji ise geleceğine dair tahminde bulunmanın en güç olduğu sektör belki de... Bırakın gelişim hızına ayak uydurmayı, teknolojideki yeniliklerden haberdar olmak, gelişmeleri yakalamak bile büyük çaba gerektiriyor.

Giderek daha bağlantılı hale gelen günlük hayatta ve iş yaşamında hem bireyleri hem de şirketleri son yıllarda yakından ilgilendiren bulut bilişimde rekabet artıyor. Vodafone Türkiye de, geçen yıl 80 milyon TL’lik yatırımla 9 bin metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük veri merkezi olma hedefiyle yola çıkan Bulut Teknolojileri Üssü’nü açtı.

Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimi’nden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, “Bulut bilişim sağladığı maliyet avantajı nedeniyle giderek daha önemli bir odak noktası haline geldi. Bu konudaki farkındalık son iki yılda internete bağlanabilen akıllı telefon ve tabletlerin penetrasyonundaki artışla beraber daha da arttı. Bundan sonra da ülkemizde mobil teknolojilerin benimsenmesi ve yaygınlaştırılması yönünde atılımlarımızla, yurt çapında değer yaratmaya devam edeceğiz. Sürecek yatırımlarımızla Türkiye’ye değer katmaya çalışacağız” diyor. Aksoy’la bulutların üzerindeki Vodafone’u konuştuk.

Vodafone Türkiye Bulut Teknolojileri Üssü veri stoklamaktan, altyapı destek hizmetlerine, bulut temelli uygulama servislerinden, güvenlik hizmetlerine kadar her türlü bilişim servisini sunma hedefiyle yola çıktınız.
Bulut teknoloji üssünde verilen hizmetlerle ilgili bilgi verebilir misiniz? Hedefleriniz neler?
Vodafone Grubu’nun tüm dünyadaki 6’ıncı bulut teknolojileri merkezi, müşterilerine “komple iletişim hizmetleri” sunma stratejisi çerçevesinde, veri stoklamaktan, altyapı destek hizmetlerine, bulut temelli uygulama servislerinden, yönetilebilir güvenlik hizmetlerine kadar her türlü bulut bilişim servislerini ve bilişim, iletişim altyapısıyla ilgili tüm ihtiyaçlarını, en son ve en güvenlikli teknolojilerle sunmayı hedefliyoruz.  
  • 1
  • 2
  • 3

  • Etiketler:

    İsminiz:

    Yorumunuz:


    FOTO HABER