Capital'e abone olun.
BÜYÜMEYE LİDERLİK ETMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ

Büyümeye liderlik etmeyi sürdüreceğiz

SAP Türkiye Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Uğur Candan, buluttaki büyümenin süreceğini söylüyor.

Son Güncelleme: 01.09.2013

SAP, yıllık bulut çözümleri geliri 932 milyon euro’ya, bulut kullanıcısı sayısı 30 milyona ulaşan dev bir teknoloji şirketi. SAP Türkiye Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Uğur Candan, buluttaki büyümenin süreceğini söylüyor. Kendilerinin de bu büyümeye liderlik etmeye devam edeceklerinin altını çiziyor. önümüzdeki dönemde bulut bilişimin en hızlı büyüyen ıct segmentlerinden birisi olacağını söyleyen candan, “satış, satın alma, İK süreçlerinin 5-10 yıllık dönemde buluta kayacağını bunun da buluttaki büyümeyi daha da arttıracağını tahmin ediyoruz” diye konuşuyor.

Bugün dünya çapında birçok şirket, bulut bilişimin sağladığı avantajlardan yararlanıyor. Bulut bilişim çözümleri kullanım oranları da çok yüksek bir ivme gösteriyor. Şirketler bulut ortamına taşıdıkları süreçlerde sadece aldıkları servis için belli bir bedel ödeyerek ciddi maliyet avantajı sağlıyor. Ayrıca yazılım güncellemeleri sırasında en zaman alıcı ve maliyetli süreç olan test çalışmaları ve kalite kontrol gibi süreçler, bulut ortamda sunulan servisler için zaman kaybı yaşatmıyor. Bu alanda hizmet veren SAP’nin geliştirdiği teknolojiler de her ölçekteki şirketin bu avantajlardan yararlanmasını ve verimlilik artışını sağlıyor. Yıllık bulut çözümleri geliri 932 milyon Euro’ya ulaşan SAP’nin yaklaşık 30 milyon bulut kullanıcısı bulunuyor. SAP Türkiye Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Uğur Candan ile bulut bilişimi ve SAP Türkiye’nin sunduğu hizmetleri konuştuk:

Türkiye’de bulut bilişim alanında son bir yılda nasıl gelişmeler yaşandı? Sektöre yeni oyuncular dahil oluyor mu?
Bulut çözümleri abonelik ve destek gelirlerindeki artış, kendini hızla gösteriyor. SAP, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa, Ortadoğu, Afrika Bölgesi (EMEA), çetin geçen önceki yılla kıyaslandığında devam eden zorlu pazar şartlarına rağmen yazılım ve bulut abonelik gelirlerini artırmayı sürdürüyor. Hızlı gelişen pazarlar

içerisine dahil edilen ve özel bir büyüme planı çerçevesinde ele alınan Türkiye, SAP üst yönetimi ve iş ortakları için çok önemli bir pazar. Hızla gelişen ekonomisiyle böylesine dinamik ve dikkat çekici bir pazarda SAP, yenilikçi iş uygulamalarıyla çalıştığı kurumlara en yüksek faydayı sağlamaya devam etmeyi hedefliyor. Zorlu bir makroekonomik ortamda, kurumsal bulut çözümleriyle pazar payını artırarak geleceği bir bulut şirketi olarak yakalamaktaki kararlılığını sürdürüyor.

SAP, bulut bilişimde ne tür hizmetler sunuyor?
Mayıs ayında piyasaya sunulan ‘SAP Business Suite’ programı, HANA Enterprise Cloud (HANA Kurumsal Bulut Çözümleri) ile birlikte HANA platformunun yaygınlaşmasını güçlendiriyor. Dünyada bulut üzerinde en çok kurumsal müşteriye sahip ürün konumunda bulunan ve bir SAP şirketi olan SuccessFactors, şirketlerin tüm İK süreçlerini tek sayfa üzerinden takip etmesini sağlayan özelliğiyle ön plana çıkıyor.  
  • 1
  • 2
  • 3

  • Etiketler:

    İsminiz:

    Yorumunuz:


    FOTO HABER