Capital'e abone olun.
EN HIZLI 50 TEKNOLOJİ ŞİRKETİNDEN BİRİYİZ

En hızlı 50 teknoloji şirketinden biriyiz

Başarsoft CEO’su Ali Küçükpehlivan, sorularımızı yanıtladı.

Son Güncelleme: 01.04.2014

2013 yılında büyümesine tam gaz devam eden Başarsoft, Deloıtte Technology Fast 50 kategorisinde üst üste dördüncü kez almış olduğu ödülle bu başarısını taçlandırmış durumda. AR-GE’sine yaptığı yatırımlarının yanında düzenli büyümesini devam ettirmesiyle sektöründe farklılaşan şirket, en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinden biri oldu.

Ayrıca son iki yıldır hızlı büyüyen tüm şirketler arasında Türkiye’de son iki yıldır ilk 100 listesine giriyor ve ödüllendiriliyor. Teknoloji sektöründe her anlamda hızlı ve çevik olmazsanız rekabetten geri kalma riskiniz çok yüksek.

Bu nedenle büyüme ve yeniliklere adapte olma konusunda teknoloji şirketleri iddialı hedeflere sahip. 2012 cirosu olan 21 milyon TL’yi, 2013 yılında 27 milyon TL ye çıkartarak, başarılı bir büyüme gerçekleştiren Başarsoft da, 2014’te de yine büyümeyi hedefleyen şirketlerden.

Bu yıl da kritik yatırımları bulunan Başarasoft’un, Rotaban adını verdiği personel servis taşımacılığı alan, yaptıran kuramların optimizasyon ve yönetimsel ihtiyaçlarını karşılayan ürününü pazara sürmesi bekleniyor.

Başarsoft CEO’su Ali Küçükpehlivan, Deloitte Technology Fast 50 kategorisinde son dört yıldır ödüle layık görüldüklerini söylerken, en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi arasında olduklarının da altını çiziyor. Bu konudaki stratejilerinden ödün vermeyeceklerini belirten Küçükpehlivan, diğer sorularımızı ise şöyle cevaplıyor:

Başarsoft'un içinde yer aldığı sektörün Türkiye’deki ve dünyadaki durumu nedir?

Konum tabanlı bilgi sistemleri, dünya üzerinde büyüyen bir sektör. Özellikle mobil telefonlar ve cihazlardaki GPS modüllerinin standart hale gelmesi, hem veri üretimini hem de nitelikli bilgi ihtiyacını tetikliyor.  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

 • Etiketler: teknoloji,büyüme,yatırım

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER