Capital'e abone olun.
FIRSAT AVCILIĞI YAPIYORUZ

Fırsat avcılığı yapıyoruz

Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir'le büyüme planlarını ve gelecek hedeflerini hakkında konuştuk.

Son Güncelleme: 01.12.2013

Limak, özelleştirme denince akla gelen ilk gruplardan biri. İhaleler sırasında ise grubun ikinci kuşak temsilcisi Ebru Özdemir, oldukça öne çıktı. Sürdürülebilir büyüme hedefiyle ilerlediklerini söyleyen Özdemir, bugün önceliklerinde Üçüncü Havalimanı’nın ve Ankara Tren Garı’nın yapımı olduğunu söylüyor. Bulundukları her sektörde ilk 3 şirket arasında yer almak için çalıştıklarınıaçıklıyor. Organik ve inorganik büyümeyi sürdüreceklerini anlatıyor. Özdemir, “Kendimizi sadece Türkiye’de değil, bölge pazarlarında da aktif oyuncu olarak görüyoruz. Limak için her zaman iyi fırsat ararız. Fırsat avcılığı da yaparız” diye konuşuyor.

Ebru Özdemir, son zamanlarda dikkat çeken projelerin altına imza atan Limak Yatırım’ın yönetim kurulu başkanı. Limak’ın ikinci kuşağının başarılı temsilcisi olan Özdenıir, konsorsiyum olarak en yüksek teklifi verdikleri İstanbul’a yapılacak Üçüncü Havalimanı’nı “global bir proje” olarak tanımlıyor. Özdemir, “Parayı nasıl bulacaksınız” sorularını da “Dev projeyle ilgili bankalarla finansman görüşmelerine başladık bile” mesajıyla yanıtlıyor.

Üçüncü Havalimanı’nın THY ve Pegasus gibi havayolları için çok önemli fırsat yaratacağına inanan Özdemir, grupta enerji sektörünün payının artacağına dikkat çekiyor. Sürdürülebilir büyümeye inandıklarını anlatan Özdemir, önceliklerinin Üçüncü Havalimanı ile Ankara Tren Garı olduğunu söylüyor. Satın alma veya organik büyüme fırsatlarını kovaladıklarını ve sadece Türkiye’de değil çevre ülkelere de yayılma planları olduğunu açıklıyor. Özdemir, “En büyük hedefimiz, faaliyet gösterdiğimiz her sektörde ilk 3 firmadan birisi olmak” diye konuşuyor. Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, büyüme planlarını ve gelecek hedeflerini sohbetimizde şöyle aktardı:

Capital:
Son 10 yılda çok hızlı büyüyen bir grubu babanızla birlikte yürütüyorsunuz. Aranızda nasıl bir iş bölümü var?
- “Babamla birlikte yürütüyorum” demek haksızlık olur. Limak, iki ortak tarafından kuruldu. Biri Nihat Özdemir, diğeri Sezai Bacaksız. Ben 1997 yılında çalışmaya başladım.  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

 • Etiketler:

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER