Capital'e abone olun.
HIZLI GELİŞEN EKONOMİLERE ODAKLANACAĞIZ

Hızlı gelişen ekonomilere odaklanacağız

Mehmet Ali Yalçındağ’ın tecrübelerinin ve geniş network’ünün yerel yönetim kadrolarımız için büyük katkılar getireceğine inanıyorum” diyor. Arvato Global CEO’su Achim Berg’in sorularımızı yanıtladı.

Son Güncelleme: 01.02.2014

Arvato, dünyanın lider medya kuruluşlarından Alman Bertelsmann Grubu’na bağlı. Türkiye’ye 2004 yılında çağrı merkezi yatırımıyla giren şirket, 4 çağrı merkezi, 2 bin çalışanıyla 14 dilde hizmet sunuyor. Arvato’nun Global CEO’su Achim Berg, önümüzdeki dönemde hızlı gelişen ekonomilere odaklanacaklarını söylüyor.

Bu ülkeler arasında da Cin, Hindistan ve Türkiye’yi sayıyor. “Coğrafi yakınlığı ve kalifiye iş gücüyle global stratejilerimize çok uygun” diyen Berg, Türkiye’ye odaklandıklarını ve burada önemli yatırımlar yapacaklarını söylüyor.

Dünyanın lider medya kuruluşlarından Alman T Bertelsmann Grubu şirketlerinden Arvato, dünyada 40’tan fazla ülkede, 200’den fazla noktada, 65 bine yakın çalışanıyla hizmet veriyor.

Bilişim, telekomünikasyon, medya, enerji, perakende, tüketim ürünleri, hizmet, sağlık ve otomotiv endüstrisi başta olmak üzere, dev dünya markalarının çözüm ortağı olarak kuramların iş süreçleri, dış kaynak yönetimi ve servis sağlayıcısı olarak hizmet veren Arvato, 2004 yılından beri de çağrı merkezi hizmetleriyle Türkiye pazarında yer alıyor. Şirket, İstanbul, Elazığ ve Gümüşhane’den sonra en son Adana’da açılan çağrı merkezlerinde 2 bin çalışanla 14 dilde çağrı merkezi hizmeti sunuyor.

Şirketin Almanya’daki merkezinde bir araya geldiğimiz Arvato Global CEO’su ve Bertelsmann İcra Kurulu Üyesi Achim Berg, şirketin Türkiye’de daha da büyümeye hazırlandığını anlatıyor. 2012 yılı sonlarında “sadece Türkiye’ye özel bir büyüme stratejisi” belirlediklerini belirten Berg,

“Yakın gelecekte Çin, Hindistan ve Türkiye gibi hızlı gelişen ekonomilere daha fazla odaklanacağız” diye konuşuyor. Şirket Türkiye’de ulaşımdan sağlığa çok farklı sektörlerde tedarik zinciri yönetimi ve sadakat programlarıyla büyümeyi planlıyor.  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

 • Etiketler: Hizmet,çağrı merkezi,büyüme,medya,Global,şirket,CEO

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER