Capital'e abone olun.
KARBON EMİSYONLARINI YÜZDE 40 AZALTACAĞIZ

Karbon emisyonlarını yüzde 40 azaltacağız

BASF’nin 2012 yılındaki karbon ayak izi, şirketin üretimdeki karbon emisyonlarını önemli ölçüde azalttığını gösteriyor.

Son Güncelleme: 01.10.2013

Tüm operasyonel süreçlerini “sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz” vizyonu ışığında devam ettiren basf, karbon emisyonlarının raporlanmasında kabul gören global standart olan ‘sera gazı protokolü’ne sıkı bir şekilde bağlı kalıyor. BASF’nin 2012 yılındaki karbon ayak izi, şirketin üretimdeki karbon emisyonlarını önemli ölçüde azalttığını gösteriyor. 2002 yılından beri, satılan ürünlerin metrik tonu başına emisyonlar yaklaşık yüzde 32 azalma gösterdi. şirketin 2020 yılı hedefi ise yüzde 40.

Sadece ürünlerini değil tüm üretim süreçlerini, iklimi korumak ve yeryüzünün doğal kaynaklarının devamlılığını sağlamak üzerine tasarlayan dünyanın önde gelen kimya şirketlerinden BASF, gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde sonraki nesillerin sorumluluğunu taşıyor. Bu bilinçle insan sağlığına, beslenmeye, temiz su ihtiyacına, karbondioksit salınımını azaltmaya yönelik ürün ve çözümler sunan şirket, bu vizyonuyla da uzun vadede sektörel başarılarına katkı sağlıyor. Doğal kaynakların korunmasının, kuruluşundan bu yana BASF’nin ana prensiplerinden biri olduğunu söyleyen BASF Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkanı ve BASF Türk CEO’su Volker Hammes, “Bugün ise; gündelik hayatın bir parçası haline getirilen sürdürülebilirliği, kurum kimliğimizin ayrılmaz bir parçası olarak kabul ediyoruz. BASF olarak tüm operasyonel süreçlerimizi ‘Sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz’ vizyonu ışığında devam ettiriyoruz” diyor. Hammes, sürdürülebilirlik faaliyetlerinden hedeflerine kadar pekçok sorumuzu yanıtlıyor...

Sürdürülebilirlik stratejisi şirketinizde ne zaman başlatıldı?
Doğal kaynakların korunmasının, kuruluşundan bu yana BASF’nin ana prensiplerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bugün ise; gündelik hayatın bir parçası haline getirilen sürdürülebilirliği, kurum kimliğimizin ayrılmaz bir parçası olarak kabul ediyoruz. BASF olarak tüm operasyonel süreçlerimizi ‘Sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz’ vizyonu ışığında devam ettiriyoruz. Biz BASF’de, sürdürülebilirliğe çok geniş bir pencereden bakıyor ve şirkete ekonomik anlamda değer katan başarının çevresel ve sosyal sorumlulukla bütünleşmesine önem veriyoruz. Bu noktada şirket olarak, Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Yenilikler konusundaki başarımızı sürdürmek için 2012 yılında araştırma ve geliştirme global harcamalarımızı yüzde 9 artışla 1.7 milyar Euro seviyesine çıkarttık. Yaklaşık 10 bin 500 Ar-Ge çalışanımız ise dünya genelinde 3 bine yakın projeyle ilgili çalışmalarını sürdürüyor.  
  • 1
  • 2
  • 3

  • Etiketler:

    İsminiz:

    Yorumunuz:


    FOTO HABER