Capital'e abone olun.
LİDER BİR ŞEHİR İSTANBUL

Lider bir şehir İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş’ın konuşmasının detayları ise şöyle...

Son Güncelleme: 01.07.2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, insanların liderlikleri gibi şehir ve ülkelerin de liderlikleri olduğuna dikkat çekiyor. 8.500 yıllık tarihiyle İstanbul'un da lider bir şehir olduğunu söylüyor. Belediye olarak çalışmalarını bu gerçek doğrultusunda yaptıklarını anlatan Topbaş, 8 yılda 35 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını aktarıyor. Yönetici, “İstanbul’da bugüne kadar 10 milyar kişi yaşadı. Her alanda gelişmelere tanıklık edildi, dünyaya yön veren liderler bu topraklardan çıktın diye konuşuyor. Kadir Topbaş, Türkiye siyasetinin önemli liderlerden biri. 1994 yılından itibaren çeşitli görevlerle İstanbul’un yönetimine katkıda bulundu. 8 yılı aşkın bir süredir de belediye başkanı olarak İstanbul gibi bir megakenti yönetiyor. Son 8 yılda 35 milyar dolarlık yatırıma imza atan yönetici, bugüne kadar İstanbul’da yaklaşık 10 milyar kişinin yaşadığına
dikkat çekiyor. Üç imparatorluğun yönetim merkezi olan bu devasa kent, ona göre 8.500 yıllık geçmişiyle dünyaya örnek oldu. Belediye başkanı Kadir Topbaş, “İnsanların liderlikleri gibi şehir ve ülkelerin de liderlikleri vardır. İstanbul da lider bir şehir. Biz de belediye olarak bütün çalışmaları bu doğrultuda yapıyoruz” diye konuşuyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş’ın konuşmasının detayları ise şöyle...

10 MİLYAR KİŞİ
“İstanbul’da bugüne kadar yaklaşık olarak 10 milyar kişi yaşadı. Her alanda gelişmelere tanıklık edildi, dünyaya yön veren liderler bu topraklardan çıktı. Fırsatları iyi kullanarak çok farklı oluşumlara yelken açılabilinir. Sürdürülebilir başarılarda tabana iyi yayılmış bir anlayış olmalı ve her türlü duruma hazırlıklı olunmalı. ‘Hedefi belli olmayan hiçbir gemiye rüzgar yardım etmez’ demiş Konfüçyüs. Demek ki hedefleri doğru koymak lazım. Liderlerde özellikle gördüğümüz bir özellik de Mevlana’nın dediği gibi aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır. Duyguları iyi hisseden insanların liderliğinde büyük adımlar atılabiliyor, sektörler için de aynı şey geçerli. Başka bir gerçek de karıncalar gibi çalışmanın gerekliliğidir.

“İSTANBUL MODEL ALINIYOR"
VİZYONER LİDERLER

İnsanların başarıya ihtiyaçları var. Kötüye giden koşullara gelişmiş ülkeler, gelişmiş vizyoner liderlerle çözüm bulmalı. Bir ülkenin gücü yetişmiş insan gücüyle ölçülür ve biz bunu geliştirirken dünya sorunlarını da göz ardı etmemeliyiz.
TEKNOLOJİ KULLANIMI
İstanbul dünyada model alınan çalışmalar içerisinde. İstanbul Büyükşehir Belediyesi teknolojiyi en çok kullanan belediyedir. İstanbul Belediyesi olarak ibbtube isimli web sitemizi yayına sokmuş konumdayız. Teknolojiyi her yaptığımız işe en başarılı şekilde uyarlıyoruz.  
  • 1
  • 2

  • Etiketler:

    İsminiz:

    Yorumunuz:


    FOTO HABER