Capital'e abone olun.
REKABET YÜKSEK, NİŞ PEŞİNDEYİZ

Rekabet yüksek, niş peşindeyiz

ABank’ın yeni genel müdürü Meriç Uluşahin ile yeni satın almadan çıkan bankanın önümüzdeki 5 yıllık büyüme stratejisini, niş gördüğü alanları konuştuk.

Son Güncelleme: 01.07.2014

Geçtiğimiz yıl Commercial Bank of Qatar’ın çoğunluk hisselerini satın aldığı ABank, yeni bir genel müdürle iddialı büyüme planları yapıyor. Nisan ayında Sekerbank’tan transfer olan deneyimli genel müdür MERİÇ ULUSAHİN’in şu an ajandasındaki en önemli madde, bankanın 5 yıllık stratejisini belirlemek. “Biz niş peşindeyiz.

Odaklanacağımız alanları çalışıyoruz” diyen Uluşahin, iş planında özellikle bireysel bankacılık, mikro ve dağıtım kanallarını bir arada topladığı perakende bankacılığa önem veriyor. Banka, yeni dönemde Ortadoğu’daki bireysel müşterilere de Türkiye’de özel bankacılık hizmeti vermeye hazırlanıyor. Katar, Umman ve Dubai’de çalışan Türk şirketlerine de gözünü dikiyor.

Şekerbank’tan emekli olup ayrılan Meriç Uluşahin, 8 Nisan’da ABank’ın genel müdürlük koltuğuna oturdu. Geçtiğimiz yıl çoğunluk hisseleri f Commercial Bank of Qatar’a (CBQ) satılan bankada Uluşahin’in en önemli hedefi, önümüzdeki 5 yılın büyüme stratejisini belirlemek. Bunun için yoğun mesai harcayan Uluşahin, bankanın mevcut kuvvetli yanlarıyla potansiyel gördükleri yeni alanların üzerine gitmeyi planlıyor.

Yeni genel müdürün organizasyonda ilk işi, bireysel bankacılık, mikro bankacılık ve dağıtım kanallarını bir departmanda toplayıp perakende bankacılık alanını kurmak oldu. Uluşahin, bu alanda önemli bir büyüme bekliyor. “Biz niş peşindeyiz” diyen genel müdür, odaklanacakları alanları şöyle aktarıyor: “Bireysel tarafta internete ağırlık vereceğimiz bir yapımız olacak. İnternet üzerinden çıpa ürünler geliştireceğiz.

Kurumsal bankacılıkta ana şirkete odaklanıp aşağıya doğru distribütörlerinden bayilerine, tedarikçilerine kadar tüm dallarında olacağız. Tarım bankacılığında belli illerde orta ölçekli sera, sulama veya modern tarım projelerinde iyi pazar payı alacağız. Taahhüt sektöründe bilgimizi proje bazında öne çıkarabiliriz.  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

 • Etiketler: abank,bankacılık,Bireysel bankacılık,büyüme,strateji

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER