Capital'e abone olun.
ROBOCAZ'LA İSTANBUL'UN SESİNİ TİŞÖRTLERE TAŞIDIK

Robocaz'la İstanbul'un sesini tişörtlere taşıdık

“tek tweetlik senaryo” projesi büyük ses getirdi. Bu iki projeyi, Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü ile konuştuk.

Son Güncelleme: 01.10.2013

"Akbank, sanat etkinliklerinde de dijital kanalları ve sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanıyor. Son dönemde başta Robocaz Tişört Yarışması uygulaması olmak üzere sosyal medyada gerçekleştirdikleri projelerin büyük ses getirdiğini söyleyen Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü, "Robocaz'la İstanbul'un sesini tişört tasarımına taşıdık" diyor. Akbank’ın kurulduğu günden beri sanata sürdürdüğü desteğinin en önemli parçalarından biri olan Akbank Sanat, 20 yıldır Türkiye’nin önde gelen sanat kurumlarından biri olmayı sürdürüyor. Akbank Sanat’m web sitesi de büyük ilgi çekiyor. Gerçekleştirdiği birçok sanat projesiyle ses getiren Akbank Sanat, dijital kanallarda ve sosyal medyada gerçekleştirdiği projelerle öncü ve yenilikçi rolünü koruyor. Akbank Sanat’m şubat ortasında güncellenerek yeni bir yüze kavuşan web sitesinin ardından mobil uygulaması da yenilenerek yayına girdi. Son dönemde sosyal medyada kültür sanat alanında gerçekleşen önde gelen projelerden ikisi olan Robocaz Tişört Yarışması uygulaması ve “tek tweetlik senaryo” projesi büyük ses getirdi. Bu iki projeyi, Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü ile konuştuk:

Capital: Akbank Sanat, internet üzerinde gerçekleştirdiği yeni projeleri ve mobil uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Bize bu son çalışmalarınızdan bahsedebilir misiniz?
- “Değişimin hiç bitmediği yer” olma misyonuyla Türkiye’de 20 yıldır farklı sanat disiplinlerini destekleyen Akbank Sanat’ın mobil uygulamasını geçtiğimiz günlerde yeniledik. Uygulama geçtiğimiz eylül ayında App Store’daki yerini aldı. Sanatı yakından takip eden, şehirdeki sanat etkinliklerine katılan, müzeleri ve galerileri keşfetmek isteyen herkes için yenilediğimiz mobil uygulamada sanatseverleri birbirinden farklı ve kullanışlı yenilikler bekliyor. Sanatseverleri Akbank Sanat’ın yeni uygulamasıyla tanışmaya davet ediyoruz. Akbank Sanat mobil uygulamasına getirilen yenilikler, öncelikle ara yüz ve menü yapısında kendini gösteriyor. Ana sayfada bulunan Akbank Sanat, Akbank Kısa Film Festivali ve Akbank Caz Festivali butonları, kullanıcıları hem festivaller hakkında bilgilendirmeyi hem de aradıkları etkinliklere kolay ve hızlı erişim sağlamayı hedefliyor. Uygulamanın ana sayfası, Akbank Sanat’ta o ayın ön plana çıkan etkinliğine dikkat çekmek üzere yeniden tasarlandı.  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

 • Etiketler:

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER