Capital'e abone olun.
SATIN ALMA FIRSATLARINA GÖZÜMÜZ AÇIK

Satın alma fırsatlarına gözümüz açık

“Büyümeyi eve uğramadan çalışarak mümkün kılıyorum” diyen Fettah Tamince’yle grubunu ve yeni dönem stratejilerini konuştuk.

Son Güncelleme: 01.06.2014

Fettah Tamince Grup, hızlı büyümesini sürdürüyor. 6 yılda grubun cirosunu 3 katına çıkararak 1,5 milyar dolara yükselten yönetim kurulu başkanı Fettah Tamince, başarılarını hızlı karar almalarına, statik olmayan yapılarına bağlıyor. “Olgunluk dönemindeyiz” diyerek eskiye göre bugün daha gerçekçi hedeflerinin olduğuna dikkat çekiyor.

Yurtdışında büyük bir otel zincirini satın almak istediklerini de sözlerine ekleyen Tamince, “ABD ve Uzakdoğu’da başarılı olmuş büyük zincirler hedefimizde. Satın alma konusunda gözümüz, kulağımız açık” diye konuşuyor.

Fettah Tamince, Türkiye’nin önde gelen turizm gruplarından Rixos’un patronu. 13 yaşında girdiği iş hayatında sıfırdan 1,5 milyar dolarlık dev bir grup yarattı. Son 6 yıldaysa grubunun cirosunu tam 3 katına çıkardı. Otellerinin geliri 5 katına, tesis sayısı ise 3 katına yükseldi. 6 yıl önce 140 milyon dolar olan turizm grubunun geliri 690 milyon dolara yaklaştı. Turizmdeki tesis sayısı ise 9’dan 27’ye yükseldi.

Tamince, sadece turizmde değil, son dönemde inşaatta da hızlı büyüdü. Tamince’nin inşaat şirketi Sembol, 12 yıl önce kurulmasına karşın 700 milyon dolarlık hacme ulaştı. Tamince, enerjide ise gaz ticaretine odaklandı.

Tamince, bütün bu başarılara rağmen en büyük hayalinin Rixos’u dünya markası yapmak olduğunu söylüyor. “Hayallerim bile Rixos üzerine kurulu. Kazandığım parayı Rixos’a yatırıyorum" diyor.

Tamince, yurtdışında da markalaşmak için satın alma ve ortaklıklar yapmaya açık olduklarını söylüyor ve ekliyor: “Çin’in büyük otel gruplarından biriyle ortaklık görüşmelerimiz sürüyor. Kısa sürede Çin’de de ülkenin önde gelen otel markaları arasında yer alabiliriz. ABD’de de başarılı bir otel zincirini satın alabiliriz.   

Etiketler: Turizm,büyüme,satın alma,Ciro,Rixos

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER