Capital'e abone olun.
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANINDAKİ ÖNCÜLÜĞÜMÜZÜ KORUYACAĞIZ

Sürdürülebilirlik alanındaki öncülüğümüzü koruyacağız

BSH’nin ajandasında sürdürülebilirlik ilk sırada yer alıyor.

Son Güncelleme: 01.10.2013

Daha az su ve enerji harcayan yeni teknolojiler geliştirmek için AR-GE ve İnovasyon çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten BSH CEO’su Norbert Klein, “yaşamı kolaylaştırdığı gibi enerji verimli olmasıyla çevrenin korunmasına da katkı sağlayan ürünler geliştirmeye, tüketicilerin hayatında fark yaratmaya devam edeceğiz. Bu alanda çıtayı her gün biraz daha yükselterek sektördeki öncü konumumuzu korumayı amaçlıyoruz” diyor. Bugün, hepimizin farkında olduğu gibi tüketicilerin çevresel sorunlar hakkında farkındalığı ve hassasiyeti büyük bir artış gösteriyor. Tüketici satın aldığı ürünlerin dünyamıza zarar verip vermediğini ya da sürdürülebilir yaşa mı destekleyip desteklemediğini bilmek istiyor.

Bu talep karşısında şirketler de artık sadece iyi ve kaliteli ürün imal etmenin yeterli olma dığının ayrımına varıyor. iklim değişik liği ve her geçen gün artan kaynak sıkıntısı nedeniyle de teknoloji üreticilerine büyük sorumluluk düşüyor. BSH olarak bu konudaki çalışmaları sayesinde, 2008 yılında Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nü alan ilk şirket olduklarını, 2010 yılında ise iklim ve Çevre Yenilik Ödülü’ne layık görüldüklerini söyleyen BSH CEO’su Norbert Klein, “Bu ödüller bizim çalışmalarımızın aynası olarak yer alıyor. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için BSH grubu sürdürülebilirlik çalışmalarını sürdürmeye ve tüketicilerin güvenle teknolojiyi kullanmalarına olanak sağlamaya devam edeceğiz” diyor. Klein sürdürülebilirlik üzerine yönlendirdiğimiz diğer sorularımızı ise şöyle yanıtlıyor:

Sürdürülebilirlik stratejinizin özünde ne var?
BSH Ev Aletleri olarak, kurulduğumuz günden bu yana doğal kaynakların korunmasına katkı sağlamak amacıyla enerji verimliliği yüksek ürünlerin geliştirilmesine öncelik veriyoruz. Ürettiğimiz cihazların, benzer ürünlere oranla daha az enerji tüketmesinin temel farkını da bu yaklaşımın oluşturduğunu söyleyebiliriz. Doğaya saygılı çevre misyonumuz, bütün faaliyetlerimizi şekillendiren sürdürülebilir gelişim felsefemizin anahtarını oluşturuyor.  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

 • Etiketler:

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER