Capital'e abone olun.
ÜÇ ORMANI KURTARDI

Üç ormanı kurtardı

Roche Türkiye Kurumsal iletişim Müdürü Arzum Satır, sürdürülebilirlikle ilgili sorularımızı yanıtladı.

Son Güncelleme: 01.10.2013

İlaç sektörü insan hayatına ve sağlığına dokunduğu için sürdürülebilirlik konusu çok daha büyük önem taşıyor. Roche da sürdürülebilirlikle ilgili çok önemli çalışmalar yapan bir firma. Roche Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Arzum Satır, sürdürülebilirlik stratejisini üç ana ayak üzerine inşa ettiklerini ve tüm departmanlardan seçilen çalışanlardan oluşan bir 'sürdürülebilirlik ve iletişim komitesi' kurduklarını belirtiyor. geçtiğimiz yıl ilk kurumsal sorumluluk raporunu yayınlayan ve B+ ile derecelendirilen Roche’un bu yılki raporda ise notunu A+ düzeyine yükselttiğine dikkat çeken satır, yaptıkları çalışmaların karşılığının ise 29 bin 600 ağaçlık 3
orman alanına denk geldiğini vurguluyor.

Sürdürülebilirlik konusunda sektörünün en iddialı firmalarından olan Roche, global çapta alanında 5 yıl üst üste lider firma seçildi. Sürdürülebilirlik politikalarını dünyayla paralel olarak Türkiye'de geliştiren ve global hedeflere uygun olarak kendi hedeflerini belirleyen Roche, örnek uygulamalar geliştirerek bu defa global anlamda öncülük yapabileceği alanlar da yaratıyor. Örneğin Roche “Çocuklar için Yürüyor” projesinin Türkiye ayağının oluşturulması ile hem Afrika’da ihtiyacı olan çocuklara destek sağlanıyor, hem de artık Türkiye’de bir anaokuluna ya da UNICEF vasıtasıyla yatılı ilköğretim bölge okullarımıza destek ulaştırılabiliyor. Roche Türkiye Kurumsal iletişim Müdürü Arzum Satır, sürdürülebilirlikle ilgili sorularımızı yanıtladı:

Roche'un sürdürülebilirlik çalışmalarında öne çıkan stratejiler nelerdir?
Roche’un sürdürülebilirlik stratejisinin temelinde, ihtiyacı olan hastalara gerçek anlamıyla farklılaştırılmış tedaviler sunmak; etik, sorumlu ve uzun vadede değer yaratan bir anlayış ve bilimde mükemmellik ilkeleri bulunuyor. Bu strateji doğrultusunda sürdürülebilirlik kültürü oluşturmak için yürüttüğümüz tüm çalışmalar kapsamında; yenilikçilikte global bir lider ve sürdürülebilir kalkınmaya hizmet etme gayretinde bir şirket olmamız ile mükemmel bir çalışma ortamı sunma hedefimiz ön plana çıkıyor. Sürdürülebilirlik yaklaşımımızla, şirketimizi etik, sorumlu ve uzun vadede değer yaratan bir anlayışla işletme kararlığımızı ortaya koyuyoruz.  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

 • Etiketler:

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER