Capital'e abone olun.
YENİ BAŞKANIN 5 YILLIK PLANI

Yeni başkanın 5 yıllık planı

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, ilk söyleşisini Capital Dergisi’ne verdi. Konukoğlu’nun sorularımıza verdiği yanıtlar şöyle...

Son Güncelleme: 01.04.2014

O gün geldi. 65 yaşına gelince baskaüllfl! devredeceğini açıklayalı Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, 1 Nisan 2014 itibarıyla grubun başkanlığını kendinden 5 yaş küçük kardeşi Zeki Konukoğlu'na teslim etti.

Kendisi ise Sanko Holding’in onursal başkanı olarak grubun daha çok sosyal sorumluluk işleriyle meşgul olacak. Sanko Holding’in yeni yönetim kurulu başkanı Zeki Konukoğlu, “Önümde 5-6 yıllık bir süre var. Ben de 65 yaşına geldiğimde başkanlığı devredeceğim. 2016’ya kadar 550 milyon dolarlık yatırım yapacağız.

Enerji bundan büyük payı alacak. Yakın zamanda kurulu güçte 1.000 megavata ulaşacağız. Tekstilden asla vazgeçmeyiz. 2014 yılında en az yüzde 5 büyüme hedefliyoruz” diyor.
yar TL’ye ulaşan cirosuyla Anadolu’nun en büyük grubu.

Son 20 yıldır gruba yönetim kurulu başkanı olarak Abdulkadir Konukoğlu liderlik ediyordu. Konukoğlu, yıllardır 65 yaşma gelince görevi diğer aile fertlerinden birine devredeceğini söylüyordu. O gün geldi. 1 Nisan 2014 itibarıyla grubun başkanlığına kendisinden 5 yaş küçük kardeşi Zeki Konukoğlu getirildi.

Kendisi ise Sanko Holding’in onursal başkanı olarak sosyal sorumluluk işlerine yöneldi. Zeki Konukoğlu, ailenin üniversite okuyan ilk temsilcisi. Üstelik Gaziantep’ten yurtdışına üniversiteye giden ilk öğrenciler arasında da yer alıyor.

Zeki Konukoğlu, İngiltere’de Leeds Üniversitesi’nde tekstil mühendisliği tahsilini 1979’da tamamlayarak Gaziantep’e dönmüş ve hemen çalışmaya başlamış, henüz 34 yaşındayken İnegöl’deki İsko Fabrikası’nın kuruluşunu gerçekleştirmiş, grubun enerji işlerine yön vermiş deneyimli, olgun bir işadamı.

Zeki Konukoğlu, başkanlığa gelişi hakkında “Abdulkadir ağabeyim sağlığında kendinden sonraki aile fertlerinin şirketi nasıl yönettiğini görmek istiyordu. Aile fertleri benim bu göreve gelmemde mutabık kaldı” diyor.  

Etiketler: tekstil,Enerji,İş dünyası,yönetim,Sosyal Sorumluluk

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER