Capital'e abone olun.
YOLCULARIN TERCİHİNİ DE ETKİLİYOR

Yolcuların tercihini de etkiliyor

İSG CEO’su Gökhan Buğday, alınan ödüllerin tüketici tarafında da önemli bir algı yarattığına dikkat çekiyor.

Son Güncelleme: 01.04.2014

İstanbul Sabıha Gökçen Havalimanı (İSG) gerek ulusal gerek uluslararası alanda pek çok önemli ödüle sahip. Bu ödüllerin iş yapış şekillerinin bir sonucu olduğunu söyleyen İSG CEO'su Gökhan Buğday, dünyanın en önemli merkezlerinden olan istanbul’u dünyaya ve Anadolu’ya bağlayan bir havalimanı işlettiklerine dikkat çekiyor.

Milyonlarca kişinin ulaşımına aracılık etmenin önemli bir misyon olduğunu kaydeden buğday, “bu misyonu yerine getirirken, temel yaklaşımımız daima insanı ve insana hizmeti odağımızda tutmak” diyor. İSG’nin standartlarını “insana hizmet” anlayışının belirlediğini söyleyen buğday, ödüllerin de bu yaklaşımın doğal bir sonucu olarak geldiğini ifade ediyor.

Türkiye’nin en gözde havalimanlarından olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, her yıl aldığı ödüllerle fark yaratıyor. Bu ödüllerin önemli bir bölümünün uluslararası platformlar tarafından veriliyor olması, şirketin global vizyonunun gelişmesine katkıda bulunuyor. Ayrıca bu global vizyonun iç yapıda daha çok sahiplenilmesi için de önemli bir fırsat yaratıyor.

İSG CEO’su Gökhan Buğday, alınan ödüllerin tüketici tarafında da önemli bir algı yarattığına dikkat çekiyor. Yolcuların tercih sürecinde ödüllerin çok önemli bir etkisi olduğunu düşündüklerini belirten Buğday, “Müşteri odaklı duruşumuzla kazandığımız ödüller bizleri daha iyiyi başarmaya yönlendiriyor, müşterilerimizin de bize bağlılığını artırıyor” diyor.

İSG olarak şimdiye kadar hangi ödülleri aldınız?
Çok sayıda ödülümüz var. Burada geçtiğimiz yıl aldığımız birkaç tanesinden bahsedebileceğim. ACI tarafından 2013’te Dünyanın En Hızlı Büyüyen Havalimanı Ödülü’ne layık görüldük. Aynı yıl Voyager Seyahat Ödülleri’nde En İyi Havalimanı Ödülü’nü ve En İyi Uçuş Bilgisi Tabela Rahatlığı Ödülü’nü aldık.

Euro Annies bizi Avrupa’da uçuş nokta sayısını en fazla artıran havalimanı olduğumuz için ödüllendirdi. IFC ve Infrastructure Journal ise havalimanımızı Avrupa, Orta Asya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’ndeki ’En İyi İlk 10 Kamu Özel işbirliği Projesi’nden biri olduğu için ödüle değer buldu.   
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

 • Etiketler: havalimanı,Ödül,İSG,Global

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER