Capital'e abone olun.
YURTDIŞINDA DEV PROJELERE HAZIRLANIYORUZ

Yurtdışında dev projelere hazırlanıyoruz

IC Holding, son dönemin en hızlı büyüyen gruplarından biri. 2013’ü 4,5 milyar TL ciroyla kapatacak olan grup, gelecek yıl için daha umutlu.

Son Güncelleme: 01.02.2014

Bir yandan 3. Köprü inşaatına tam gaz devam edecek, öte yandan özelleştirmeleri takibe alacak. Ajandanın ilk sırasında ise enerji üretim ihaleleri var. “Önümüzdeki dönemde termik santral ihaleleri yapılacak. Fırsat olarak onları düşünüyoruz. Bu ihalelere gireceğiz” diyen IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Cecen, havalimanı özelleştirmelerine de çalıştıklarını söylüyor. İşadamı, büyük çaplı yurtdışı projelere de hazırlandıklarını anlatıyor.

IC Holding, özellikle son dönemdeki hızlı büyümesiyle dikkat çeken gruplardan. Ağrılı işadamı İbrahim Çeçen tarafından 1969’da h. kurulan grup, özellikle ilk göz ağrısı inşaattaki atılımlarıyla yola devam ediyor. 10 yıl önce 500 milyon dolar olan grup cirosu, bugün 2,2 milyar dolara ulaşmış durumda. Yani 10 yıllık büyümesi 4,5 kat...

“Her yıl istikrarlı biçimde büyüyoruz. Büyümeye de devam edeceğiz” diyen IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen’in planı, bu yılı 4,5 milyar TL ciroyla kapatmak. Büyümenin lokomotifi yine inşaat olacak.

IC’nin büyüme stratejisi ise ihaleler... En son 2,5 milyar dolarlık 3. Köprü ihalesiyle adından söz ettirdi. Her zaman devletle iş yaptıklarını söyleyen Çeçen’e göre ihalelerde başarılı olmanın sırrı, iyi hesap ve çok çalışmak.

Çeçen’in gündemi ise net: Hem yurtiçi hem yurtdışı ihaleleri yakından izlemek. Kendilerine güvendikleri işleri almak. Yapmayacağı işleri de net biçimde çizmiş durumda. “Başka sektöre girmem. Şirket satın almam” diyor. Yeni sektörlere sıcak bakmamasının nedeni, bulundukları alanların yeterince fırsata sahip olması. IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, holdingin büyüme stratejisini, yatırım planlarını ve gelecek hedeflerini şöyle anlattı:  

Etiketler: ihale,Holdingler,büyüme,strateji,Özelleştirme,İnşaat

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER