Çıta hızla yükseliyor

Beyaz eşyadan otomotive, ambalajdan tekstile bu yeni yeşil standartların neler olduğunu ve gereklerini araştırdık...

1 EYLÜL, 20120
Paylaş Tweet Paylaş
Çıta hızla yükseliyor


İBRAHİM AYBAR / RENAULT MAİS GENEL MÜDÜRÜHEM MALİYETİ HEM KARBON SALİMİNİ DÜŞÜRECEK
DOĞAL KAYNAKLARIN TÜKETİMİ

Çıtayı yükseltmenin temel nedeni, güvenlik ve kalite seviyesi yüksek ürünleri daha çevreci ve ekonomik şartlarda üretmek. Temel amaçlardan biri üretim esnasında doğal kaynakların daha az tüketilmesi. Bir diğer amaç da tüketicilerin kullanım maliyetlerini düşürmek ve küresel ısınmayla mücadele için daha az karbon salımı oluşturulması.
YENİ TEKNOLOJİLER
Elektrik motorlu araçlarla kullanımda sıfır karbon değerine ve çok düşük bakım ve kullanım maliyetlerine ulaşıldı. Gelişen yeni teknolojilerin yeni ürünlere adaptasyonu yeni teknoloji içeren bu ürünlerin tercihinde etken oluyor ve tüketici bilinçlenmesini sağlayarak tüketici tercihlerinde rol oynuyor. Küresel ısınmaya karşı önlemlerde daha az fosil yakıt tüketen araçların daha ekonomik teknolojilerle üretilmesi AR-GE çalışmaları sonucunda geliştiriliyor.
SEKTÖRÜN HEDEFİ
Sürdürülebilir kalkınma ve çağımızın en büyük problemi olarak kabul edilen küresel iklim değişikliği ile mücadele için otomotiv sektörünün hedefi "sürdürülebilir ulaşım" oldu. Bu kapsamda doğayla daha uyumlu teknolojiler için çalışmalar sürdürülüyor. Ürün teknolojilerinin belirlenmesinde ve ürün özelliklerinin seçilmesinde öncelikle tüketici beklentilerini içeren ürünlerin daha ekonomik daha rekabetçi şartlarda üretimi amaçlanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.