Kaliteli yaşam için kolektif bilinç şart

Herkes için kaliteli yaşam”

1 HAZİRAN, 20120
Paylaş Tweet Paylaş
Kaliteli yaşam için kolektif bilinç şart


KELEBEK ETKİSİ
YAŞAM KALİTESİNİ BELİRLEYEN ETMENLER DEĞİŞECEK

İnsanların hayattan beklentileri değiştikçe yaşam kalitesini düşüren ve yükselten etmenler de değişmeye devam edecek. Teknolojinin yardımıyla geliştirilen ürünler ve çözümler de aynı paralelde değişen ihtiyaçları karşılamak üzere çeşitlenecek.
KİMYA SEKTÖRÜNDEN İNOVATİF ÇÖZÜMLER
Bilim insanları, hemen hemen bütün sektörleri besleyen kimya sektörünün de hayat kalitesini iyileştirici inovasyonlara imza atan bir alan olarak öneminin artacağı konusunda hemfikir. insanlar gibi yerkürenin de kaliteli bir yaşam sürmesi adına yürütülen sürdürülebilirlik projeleri ise dünyamızın geleceği açısından nefes almak kadar hayati.
HER BİREYİN SORUMLULUĞUNU FARK ETMELİ
Öte yandan "herkes için kaliteli yaşam" hedefinde bireylerin sorumluluklarını ciddiye almaları büyük önem taşıyor. Kullandığımız arabadan tükettiğimiz gıda maddelerine ve giydiğimiz kıyafetin kumaşına kadar her tercihimiz, kısa veya uzun vadede hayat kalitemizi etkiliyor. Bireylerin sadece kendileri için kaliteli bir yaşam yaratmaya çalışmalarından çok, "herkes için kaliteli yaşam" felsefesiyle hareket etme bilincine ulaşmaları gerekiyor.
KOLEKTİF BİLİNCİN BÜYÜK GÜCÜ
Örneğin binlerce insanın kaliteli ısı yalıtımına sahip yeşil binalarda yaşamaya karar vermesiyle ortaya çıkan kolektif bilinç, hem insanların hayatında hem de çevrede inanılmaz derecede olumlu bir etki yaratma potansiyeli taşıyor. Bireylerin meydana getirdiği toplumda istenilen kelebek etkisini sağlamak da ancak bu şekilde mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.