Nanoteknoloji geleceği koruyor

Dördüncü sanayi devrimi olarak nitelendirilen nanoteknolojiyle ortaya çıkan bu ürünler, sadece hayatı kolaylaştırmıyor aynı zamanda çevre ve sürdürülebilirliğe de önemli katkı sağlıyor.

27.03.2014 21:57:090
Paylaş Tweet Paylaş
Nanoteknoloji geleceği koruyor

VERİMLİLİK SAĞLIYOR
Nanoteknolojik ürünlerimiz konvansiyonel ürünlere göre daha ince uygulamalarla çok daha yüksek performans göstererek verimlilik sağlıyor. Ayrıca dayanıklılıkları sayesinde, kullanım süreleri uzuyor. Örneğin yüksek paslanma direnciyle metali daha uzun süre koruyabiliyor.

ÇEVREYE DOST
Nanoteknolojik ürünlerimiz, diğer yeni ürün çalışmalarımızda olduğu gibi çevreye ve insan sağlığına duyarlı su bazlı sistemler üzerine yoğunlaşmış durumda. Bu sistemler, düşük atık ve fire oranına sahip, aynı zamanda enerji tasarrufu sağlıyor ve çevreye dost. Hedefimiz ilerleyen yıllarda da enerji verimli, çevre dostu ürün ve hizmetler geliştirme konusunda nanoteknojiden yararlanmak yönünde...

MUSTAFA DEMİRALAY YEŞİM TEKSTİL ÜRETİM DİREKTÖRÜ
AKILLI KUMAŞLARLA BÜYÜK TASARRUF
KİR İTİCİ ÖZELLİK

 2000'li yılların başından itibaren teknolojik kumaşların üretimine başladık. Nanoteknoloji bize akıllı kumaşlar üretme fırsatı veriyor. Nanoteknolojiyi kullanarak ürettiğimiz su, yağ, kir itici özellikteki kumaşlar, günlük kullanımda daha az sıklıkta yıkama gerektirdiğinden uzun vadede sudan, hatta deterjandan bile tasarruf sağlayabiliyor.

DAHA ÇOK YENİLİK
Teknolojik kumaş üretimi için özel bir yatırım yapmadık. Mevcut makine parkurumuz ve teknolojimizle bu kumaşları geliştirebildik. 2004-2008 döneminde AR-GE faaliyetlerinde yer alan 12 çalışanımız varken bu sayı 2011'de 20 kişiye çıkarıldı. Bu artışın en önemli sebebi rekabetçi ortamda çok daha fazla yenilik gereksinimi olması, dünya tekstil trendlerinin sürekli daha estetik, daha çevre dostu, daha kaliteli ve kârlı ürünlere yönelmesinden kaynaklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.