Türkiye'nin"Yeşil iş liderleri"

Son birkaç yıldır şirketler, daha yeşil olma yarışı yapıyor.

1 MAYIS, 20100
Paylaş Tweet Paylaş
Türkiye'nin"Yeşil iş liderleri"

Teknosa bünyesinde Nane’nin de aktif olarak çalıştığı,  gönüllü faaliyet gösteren bir komite kuruldu. Bu komite, çevre konusunda neler yapılabileceği üzerinde projeler geliştiriyor, tüm çalışanların bu alanda fikir üretmesini teşvik ediyor. Uygun görülen projeler, yine çalışanların gönüllü katılımı ile hayata geçiyor.
Nane, sektörde ilk olan uygulamalardan örnek vererek anlatıyor: “2009 yılında yüzde 100 geri dönüşümlü poşetleri tüketicilerimizle buluşturduk. Her ay yaklaşık 500 bin, yıllık ise 6 milyon civarında Teknosa poşeti tüketicilere ulaşıyor. Normal bir poşetin doğada çözünebilmesi için en az 100 yıl gerekli. Teknosa’da kullanılan poşetler ise doğaya bırakılması halinde 12-24 ay içerisinde yüzde 100 doğaya geri dönebiliyor.” Nane, aynı zamanda Enerji Bakanlığı’nın liderliğinde yürütülen ve enerji verimliliğini teşvik eden ENVER projesine de destek veriyor.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.