2 bin kişiye istihdam yaratacağız

TAB Gıda İK'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Asok ile İK stratejilerini, kariyer olanaklarını konuştuk...

20 ŞUBAT, 20170
Paylaş Tweet Paylaş
2 bin kişiye istihdam yaratacağız
"EĞİTİMİ ŞİRKETTE VERİYORUZ"
TECRÜBE GEREKMİYOR

eyaz yakalı alımlarımızın çoğunluğunu, restoran yönetici adayı olarak adlandırdığımız pozisyona yönelik yapıyoruz. Yükseköğrenim görmüş tüm adayları tecrübe gerekliliği olmadan bu pozisyon için değerlendirmeye alıyoruz. Bu pozisyona aday çalışanlarımızın tam donanımlı olmaları için gerekli tüm teknik ve kişisel gelişim eğitimleri şirketimiz bünyesinde veriliyor.
MÜŞTERİ ODAKLILIK
Bunun yanı sıra adaylarımızdan liderlik özelliği, takım çalışmasına yatkınlık ve müşteri odaklılık gibi yetkinliklere sahip olmalarını bekliyoruz. Mavi yakada ise ekip üyesi pozisyonundaki alımlarımız restoran yöneticilerimiz tarafından yapılıyor. Bu pozisyon için lise mezunu adayları tercih etmekle birlikte bu işi yapmak isteyen her yaş ve öğrenim durumundaki adayı da değerlendirmeye alıyoruz.

"EMEA BÖLGESİNE ÖRNEK OLDUK"
ESNEK MODEL

Özellikle öğrenci olan yarı zamanlı çalışanlarımıza sağladığımız çalışma koşullarımızı, hem onların iş dünyasına kalıcı adımlar atmalarını sağlamak hem şirketimizin ihtiyaç duyduğu insan kaynağını tedarik etmek üzere oluşturduk. Biz aslında çalışanlarımıza sunduğumuz çalışma koşullarına “yarı zamanlı esnek çalışma modeli” diyoruz. Bu sayede özellikle öğrenci çalışanlarımızın iş planlamalarını ders programlarına göre yapabiliyoruz.
BAŞARILI SONUÇLAR
Bizim en önemli İK yapılanmamız, kurmuş olduğumuz TAB Akademi. TAB Akademi eğitimlerimiz o kadar başarılı sonuçlar veriyor ki eğitim modelimiz dünya çapında adından söz ettiriyor ve bazı ülkeler tarafından örnek model olarak alınıyor. TAB Gıda olarak özellikle Burger King’in master franchisee’si olmamız bizi zaten başlı başına bir model haline getirdi. İK stratejimiz ve TAB Akademi eğitimlerimiz, özellikle Avrupa’daki diğer Burger King operasyonlarında büyük ilgi gördü.
PRİM SİSTEMİ
EMEA bölgesi Burger King operasyonu İK süreçlerini yönetirken TAB Akademi eğitimlerini kendisine örnek aldı. EMEA bölgesine örnek olduk. Burger King China operasyonunda da aynı eğitim sistemini kullanıyoruz. Yine dünyada ilk kez TAB Gıda tarafından uygulanan ve restoranlarımızın performanslarına göre belirlenen prim sistemi global tarafından ilgiyle takip edilen bir diğer uygulamamız. Bundan sonraki hedefimiz, tüm eğitim ve sınavlarımızı dijitalleştirerek standardizasyon sağlamak ve erişilebilirliği artırmak.

"4 YILDA MÜDÜR OLMAK MÜMKÜN"
BAŞARI HİKAYELERİ

Çok sayıda başarı hikâyemiz var. Bu işi yapmak isteyen, potansiyeli yüksek gençlerimizi işe alıyoruz. Tüm restoran müdürlerimiz işe, ya yönetici adayı ya ekip üyesi olarak başlamıştır. 112 bölge müdürümüzün hepsi bulundukları pozisyona restoran müdürlüğünden yükseldi. Sayıları 20’yi bulan operasyon müdürlerimizin hepsi iç kaynaklarımızdan yetişti.
BAŞARI GETİREN NEDEN
Bu işe ekip üyesi olarak başlayıp operasyon müdürlüğü ve daha üstü pozisyonlara gelmiş pek çok arkadaşımız var. Ekip üyesi olarak işe girmiş biri, 4-5 yıl sonra kendi ekibini yöneten bir restoran müdürü haline gelebiliyor. 4-5 yılda müdür olmak mümkün. Başarımızın altında yatan temel sebeplerden biri de bu…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.