İşe alımda bireyi ön planda tutuyoruz

Mercedes-Benz Türk’te yükselmek isteyen geçlerin sabırlı olması gerektiği uyarısını yapıyor. Mercedes-Benz Türk İK Direktörü Salih Ertör, şirketinin İK stratejilerini ve gençlere bakışlarını şöyle anlattı:

29 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
İşe alımda bireyi ön planda tutuyoruz

İŞE ALIM NASIL İŞLİYOR?
Stajyer adaylarımız en az 2 gün en uygun ortamlarda hem bizim yöneticilerimiz hem de dış bir danışman şirket tarafından iş ortamının simule edildiği vakalarla bir değerlendirmeden geçiyor. Aynı zamanda kendileri de orada tanıdıkları yöneticilerin ve süreçlerin bir değerlendirmesini yapabiliyor, alternatiflerin hangisinde gelişmek istediklerine göre bir eşleştirme süreci yaşanıyor.

Bir yıl sonra üniversite biterken mülakatlar devreye giriyor. Bölümler zaten adayları tanıyor, adaylar da bölümleri... Yöneticileri ve çalışma ortamını da tanıyorlar ve biz bu temin sürecini başarıyla gerçekleştirmiş oluyoruz.

‘KÜRESEL MENTORLARI OLABİLİYOR"
PERFORMANS ÖNEMLİ

Performans yönetim sistemimiz içerisinde ilk olarak yönetici ve çalışan tarafından müşterek olarak belirlenen hedeflere ulaşım önemli. İkinci olarak kişisel yetkinlik ve davranışlar önem kazanıyor. Performans seviyesinin ölçülmesine paralel olarak aynı zamanda potansiyel değerlendirmelerimiz var.

Burada da çalışanın en az bir üst düzeyde görev alıp katma değer sağlayıp sağlayamayacağına ilişkin yöneticinin ve insan kaynaklarının dahil olduğu ortamlarda değerlendirilmesi söz konusu.

YOL HARİTASI BELİRLENİYOR
Performans artı potansiyel değerlendirmesinden tüm beyaz yakalılar geçiyor. Burada belirlenen kategorilere göre, bireysel gelişim programı dediğimiz IDP (Invidual Development Program) sonucunda ortaya çıkan bireysel gelişim ihtiyacına göre yol haritamız belirleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.