İşe alımda bireyi ön planda tutuyoruz

Mercedes-Benz Türk’te yükselmek isteyen geçlerin sabırlı olması gerektiği uyarısını yapıyor. Mercedes-Benz Türk İK Direktörü Salih Ertör, şirketinin İK stratejilerini ve gençlere bakışlarını şöyle anlattı:

29 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
İşe alımda bireyi ön planda tutuyoruz

Bu yol haritası içinde eğitim de rotasyon da küresel mentoring de var. Yani burada “Yönetici olma potansiyeli yüksektir” dediğimiz kişilerin Almanya’da veya Daimler’in diğer ülkelerdeki şirketlerindeki yöneticilerden mentorları olabiliyor.

“BAŞVURULAR OCAK-MAYIS AYLARINDA BAŞLIYOR”
STAJ İÇİN NE ZAMAN BAŞVURMALI?

Başvurularımız ocak-mayıs ayları arasında. Mayıs-haziranda ise değerlendirme sürecimiz, temmuzda da seçim sürecimiz başlıyor. Yaz stajyerleri okullarının ihtiyacına göre eylüle kadar devam edebiliyor. Uzun staj dediğimiz dönem ise temmuzda başlıyor, bir sonraki hazirana kadar devam ediyor.

ALIMDA NELERE DİKKAT EDİYORUZ?
Stajyer alırken normal personel alır gibi aynı kriterleri kullanıyoruz. Yani yine ilk olarak profilin iyi olması lazım; okul durumu, yabancı dil bilgisi, bilgisayar hakimiyeti, notlar, o süre içerisindeki spor veya başka sosyal organizasyon angajmanlarına bakıyoruz. Tabii şirkete olan ilgi, şirket değerlerine ve kültüre uyum da yine çok önemli.

4 TEMEL DEĞER
Değerlerimizi 4 başlıkta toparlıyoruz. Birincisi tutku, ikincisi dürüstlük, üçüncüsü saygı, dördüncüsü de disiplin. Aynı personel alımında yaptığımız gibi bu değerlerle uyumlu şekilde ve performans odaklı çalışacağını düşündüğümüz gençlerimize staj imkanı veriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.