Önce stajyerleri işe alacağız

TAV Havalimanları Holding İnsan Kaynakları Direktörü Yiğit Oğuz Duman’ın sorularımızı yanıtladı.

1 AĞUSTOS, 20120
Paylaş Tweet Paylaş
Önce stajyerleri işe alacağız


"YENİ MEZUNDA DENEYİM ARAMAK SAÇMA"
HIZLI ADAPTASYON

Kültür çok önemli. Yeni mezunda deneyim aramak saçma. Yeni mezunların bize ne kadar hızlı adapte olabileceğiyle ve bize nasıl değer katacağıyla ilgileniyoruz. Mevcuttaki çalışanlardan iyi olmalarını istiyoruz, ama onlardan kültürümüze de uyum sağlamalarını bekliyoruz. Bu kültürel uyum, çok önemli. Bunu görüşmelerde ve diğer seçme yöntemlerimizle anlamaya çalışıyoruz.
EN UYGUN YERLEŞTİRME
İşe en uygun kişiyi seçerek hem çalışanın hem grubun mutluluğunu sağlamış oluyoruz. Turn over oranımızın düşüklüğü, mutluluğun da göstergesi. Bunu devam ettirmek adına İK hedefimiz şöyle: Her işe alım sorumlusu, işe alım yaptığı kişinin performans notundan sorumlu. Doğru kişiyi işe almışsa işe alım uzmanının performans notu da yüksek olacak.

“EN İYİ OYNAYANI İŞE ALACAĞIZ”
OYUNLA İSE ALIM

Tüm stajyerlerimizi bu yıl bir oryantasyona tabi tuttuk. Bu süreçte Terminal İşletmeciliği adlı bir oyun geliştirdik. Bu oyun, işe alımda Türkiye’deki ilk ve tek örnek. Oyunu biz icat ettik. Oyun şirketine ürettirdik. Hatta onlar oyunu kullanmak istedi. İşe alım sürecinde bu oyunu da kullanıyoruz.
STAJYERLER İSE ALINACAK
Bununla birlikte oryantasyonu da hızlandırmış olduk. Onları profesyonel hayata hazır mısınız adlı bir
eğitim veriyoruz. Bu yıl stajyerlerimize bu gelişim fırsatlarını hazırladık. İşe alımları da önümüzdeki yıl stajyer arkadaşlarımız içinden yapacağız.
DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ
Değerlendirmede en önemsediğimiz konular toplu tartışma platformları ve mülakatlar. Bu oyunlar da çok önemli. Bunun haricinde staj yapacak olsalar bile adayların sosyal gelişimleri, daha önce yaptıkları da bizim için kritik.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.