Şehrin en iyi hali devam edecek

Göllü, gençlerle gerçekleştirdikleri yeni projelerini ve sonuçlarını şöyle anlatıyor...

15 MART, 20160
Paylaş Tweet Paylaş
Şehrin en iyi hali devam edecek
Neden gençleri tercih ettiniz?
Türkiye’nin gençliği dinamik, bilinçli ve iletişime açık. Bu gençlerle oluşturulacak bir gönüllülük ekibinin pek çok sorunla mücadelede büyük bir güç olacağını düşündük. Üniversite gençliğimiz, yoğun eğitim ve sosyal hayatları nedeniyle kimi zaman toplumsal sorunlara eğilecek fırsat bulamıyor. Caz Festivali ise zaten gençlerin yoğun ilgi gösterdiği, sosyal hayatlarının bir parçası olan bir etkinlik olduğu için bu projeyi başlatmak için doğru bir noktaydı. Zaten seçici oldukları bir alanla dikkatlerini çekerek onları bir araya getirdik ve sivil toplum örgütleriyle tanışma, gönüllü olma imkanı sağladık. Farklı alanlarda çalışan TOG, TURMEPA ve Yedikule- Hayvan Barınağı ile çalışarak gençleri tek bir alanda sınırlamadık. İlgi duydukları alanı keşfetmelerini, o alandaki açıkları öğrenmeleri ve hizmet etmelerini sağladık. Böylelikle çoğu hayatlarında ilk defa gönüllülük yapan gençler, STK’ların da bir parçası oldu ve gönüllülüğü hayatlarının bir parçası haline getirdi. Aynı zamanda projeler öncesi aldıkları kısa eğitimlerle de ekip çalışması konusunda da kişisel gelişimlerine katkıda bulundular.
Niçin böyle bir projeye ihtiyaç duyuldu? Projenin amacı, hedefi neydi?
Proje gençlerin gücünü toplum için kullanma önceliğinden doğdu. Akbank olarak bankacılığın ötesinde eğitim, kültür-sanat ve girişimcilik konularında topluma her zaman katkı sağlamaya çalışıyoruz. Yaratıcı, özgür düşünen beyinler tüm toplumların en büyük ihtiyacı. Biz bu beyinleri bir araya getirmek ve topluma fayda konusunda neler yapabileceklerini düşünmelerini sağlamak istedik. Caz Festivali’nin 25’inci yılı olması bakımından da özellikle bu yıl caz ile başlamak istedik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.