Şehrin en iyi hali devam edecek

Göllü, gençlerle gerçekleştirdikleri yeni projelerini ve sonuçlarını şöyle anlatıyor...

15 MART, 20160
Paylaş Tweet Paylaş
Şehrin en iyi hali devam edecek
8 FARKLI ŞEHİRDE 55 KONSER
25’İNCİ YILINI KUTLUYOR

Akbank Caz Festivali her yıl kendini geliştiren, programına yenilikler katan bir festival, bu yıl da 25’inci yılımıza özel bazı projelere imza atıyoruz. Bu yıl festival boyunca aralarında Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Akbank Sanat, Babylon Bomonti, Volkswagen Arena’nın da bulunduğu 16 ayrı mekanda 55 konser, 4 panel, 13 atölye gerçekleştirilecek ve yaklaşık 200 müzisyeni ağırlayacağız. Festival kapsamında bahsettiğimiz tüm bu etkinliklerin yanı sıra panel ve atölye çalışmalarımız olacak aynı zamanda çocuklara özel iki atölyeye yer veriyoruz.
ÖNE ÇIKAN SANATÇILAR
25. Akbank Caz Festivali’nin bu yıl öne çıkan isimleri arasında David Sanborn, Lizz Wright, Joe Lovano, John Scofield, Manu Katché'nin yanı sıra Belle&Sebastian, Hercules&Love Affair, Moriarty ve Susanne Sundfør gibi yeni ve genç isimler de yer alıyor. Bu yıl festivali özellikle caza yakın farklı müzik türlerini de içeren bir programla gençleştirdik. 
ÜNİVERSİTE ETKİNLİKLERİ
Kampüste Caz etkinliği kapsamında 3- 14 Kasım tarihleri arasında sekiz farklı şehirde üniversitelerde konserler gerçekleştirilecek. Büyük ilgi gören ‘Liselerde Caz Atölyeleri’ ile 8 lisede gençlerle usta caz müzisyenlerini buluşturacağız.
ÖZEL PLAK
Ayrıca bu yıl festivalimizin 25’inci yılını çok özel bir plak çalışmasıyla taçlandırıyoruz. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz plak çalışmasında Erol Pekcan, Tuna Ötenel, Kudret Öztoprak üçlüsünün yanı sıra Esin Afşar Tülay German, Mustafa Özkent, Osman İşmen, Okay Temiz’in 1960’lı ve 1970’li yıllarda yaptıkları kayıtlardan seçilen birer parça yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.