Daha da artar mı?

Sigorta, yabancı oyuncuların en etkin olduğu finans alanı.

21 EYLÜL, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Daha da artar mı?


UYUM HAYATİ
Global şirketlerin bir parçası olan şirketlerin, dünyadaki network’lerinin iyi örneklerinden haberdar olup bunları hızla uygulayabilmelerini avantaj olarak görüyorum. Ancak genel kabul gören kurallarla lokal kurallar arasında fark varsa bu kuralların uygulanmasında lokal şirketlere göre bazı dezavantajlar yaşayabiliyorlar. Ayrıca global anlaşmaların ve uygulamaların tarafı olarak, lokal yabancı şirketlerin uyması gereken ancak Türk sermayeli şirketlerin uymayabileceği kurallar da dezavantajlar yaratıyor.

OSMAN ZEKİ ÖZGER/ FİNANSAL KURUMLAR BİRLİĞİ BŞK
“YERLİLER KOBİ'LERDE AVANTAJLI"
GÜÇLÜ DEĞİŞİM VAR

Faktoring sektöründe ürünler ve çalışma biçimi gözle görülür biçimde değişiyor. Her açıdan gelişmiş ülke uygulamalarına adapte olmaya başladık. Yurtiçinde gayri kabili rücu faktoring, işlem bazlı değil tüm alacak portföyünün temliki, kredi sigortası firmalarıyla işbirliği gibi konular, çok kısa bir süre öncesine kadar ne faktoring şirketlerinin ne de müşterilerin aklından geçmiyordu. Rekabetin, fiyat dışında bir konuda, ürün ve hizmet çeşitliliğinde gelişmesi çok sağlıklı ve sektörü çok olumlu etkiliyor.

İŞBİRLİĞİ YAPIYORUZ
Sektörde yabancı ortaklıların uluslararası deneyim ve uluslararası iştirakleriyle işbirliğiyle hem ürün hem hizmet kalitesi anlamında avantajlı olduklarını düşünüyoruz. Biz bu sayede standart ürünlerden farklı butik ürünler geliştirdik ve ürün yelpazemizi büyüttük. Ancak yerel firmaların büyük bir kısmının uzun zamandır özellikle KOBİ segmentinde çalışmaları ve piyasada geçmiş performans bilgilerinin fazla olması onların güçlü yanları.

Bu da KOBİ segmentinde daha aktif olabilmelerini sağlıyor.
Cemal Kişmir, bireysel emeklilik pazarındaki en kritik unsurun, yerli ya da yabancı olsun etkin ve doğru dağıtım ağına erişim olduğuna dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.