Boğazda yüzmeye nasıl hazırlanmalı?

Boğaziçi’ni yüzerek geçmek pekçok iş insanının hayalini süslüyor; ancak hiç de kolay iş değil.

2 ŞUBAT, 20160
Paylaş Tweet Paylaş
Boğazda yüzmeye nasıl hazırlanmalı?
CEBELİTARIK BOĞAZI'NI GEÇECEĞİM
TAKIM KURDUM

Yüzme hobimi, Vestel Yüzme Takımı kurarak şirket içinde de yaygınlaştırdım. Şu anda 7 kişiyiz ve yarışlara birlikte katılıyoruz. Her yarış sonrasında kürsüde Vestel bayrağını dalgalandırıyoruz. Aramızda çok başarılı arkadaşlarımız var. Önümüzdeki dönemde daha fazla arkadaşımızın bize katılacağına inanıyorum.
HEDEF BÜYÜTTÜM
Boğaz yarışlarından sonra hedefimi büyüttüm. Yeni hedefim, gelecek 4 yıl içinde Cebelitarık Boğazını geçmek... Orası da bir boğaz olduğu için ilginç bir tecrübe yaşayacağımı düşünüyorum. Tabii ki Vestel takımıyla birlikte. YARIŞLARA DEVAM ETTİ
Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’ndan sonra fırsat buldukça pek çok yarışa katıldım. Açık su, şu anda Türkiye’de ve dünyada yeni gelişmekte olan bir yüzme branşı. Bu konuda daha çok fazla şey öğrenmem gerektiğini düşünüyorum. 2015 YARIŞLARI 2015 yılındaki Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda 1 saat 32 dakikalık derece yaptım. Bir önceki yıla göre kötü bir skor gibi gözükse de aslında daha başarılıydım. Çünkü bu yıl akıntı yoktu ve ters rüzgar vardı. Dayanıklılığın bir testi oldu. Bundan sonra her yıl Boğaziçi yarışlarına katılacağım. Onun dışında Aqua Masters’ın her yıl 29 Ekim ve 19 Mayıs’ta düzenlediği yarışlara katılıyorum. 2016 Haziran’ın da ilk kez Kaş Yarışı’na katılacağım. Sonra da Avrupa’daki yarışlar gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.