"2025'te 30 ülkede 100 tesise ulaşırız"

Rixos Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, grubun yeni büyüme rotasını Capital’e anlattı...

12 OCAK, 20180
Paylaş Tweet Paylaş
"2025'te 30 ülkede 100 tesise ulaşırız"

  •  Bulunduğunuz pazarlardaki konumunuz nedir? 

 Biz kaynak pazarlarımızda kesinlikle ilk 3’teyiz. Rixos’u tercih edenlerin milliyetine baktığımızda ilk 5 pazarda bilinirlikte ilk 3’teyiz. Bulunduğumuz bölgelerde, yani Dubai’de, Mısır’da, Türkiye’de kısacası her nerede otelimiz varsa yine ilk 2’deyiz. 

  •  Yurt dışında büyüme konusunda önünüzde nasıl bir yol haritası var? 

 Bizim hedefimiz 2025 yılına kadar en az 30 ülkede 100 tesise ulaşmak. Bu tesisler resort alanında büyük yapılar olacak. 

  • Büyümede önceliği hangi coğrafyalara vereceksiniz?

 Önceliğimiz Asya Pasifik. Oradan Güney Amerika ve Kuzey Amerika’ya kadar gideriz. Bu hedef için de ciddi anlamda çalışıyoruz. Altyapımızı oluşturduk. Markayı gün geçtikçe güçlendiriyoruz, Accor Grubu ile stratejik ortaklık yaptık. Onların imkanları ve bizim getirdiğimiz farklılıklarla ciddi anlamda büyüyeceğimizi düşünüyoruz. 

  •  Accor Grubu ile ortaklığınız nasıl hayata geçti? Bu ortaklıktan her iki tarafın beklentileri neler? 

 Biz Rixos markasını dünyada resort tatil anlayışında farklılaştırarak büyütmek istiyoruz. Accor dünyanın en büyük oyuncularından biri. 140 ülkede çok büyük bir network sahibi. Biz de Rixos ile Türkiye’de çok başarılı konseptler geliştirdik, çocuğu, eğlenceyi, sporu, doğayı öne çıkardık. Dünyada uygulamaları çok az olan bu konseptleri büyük tesislerde yaptık. Şimdi bu konseptleri dünyaya daha iyi paketleyip satmak istiyoruz. Otel sayısı çok olan zincirlerin konsantrasyonu bizim kadar olmuyor. Biz bu konsantrasyonumuzu Accor ile beraber büyük bir sinerjiye çevirmeyi düşünüyoruz. Bu sinerjiyi de 2025’e kadar dünyanın önemli destinasyonlarında 100 otelle hayata geçirmek istiyoruz. 

  • 30 ülkeye yayılırken yurt içindeki büyüme hızınız ne olacak?

 İstanbul’da bir projemiz var, çok kısa sürede hayata geçirmiş olacağız. Yeni bir konsept olan The Land of Legends’ı büyüteceğiz. Benim gözümde The Land of Legends’ın önümüzdeki 10 yıl boyunca sürekli yatırıma ihtiyacı var. Bu proje 2025’te tamamlanacak. Orası hem bir film platosu hem büyük bir stüdyo hem çok önemli bir eğlence parkı hem önemli bir alışveriş merkezi hem de festival alanıyla otel konseptini bünyesinde barındıran bir yapı. İçinde çok farklı disiplinler var. Amacım, bu projeyi çok güçlü bir dünya markası haline getirmek. 

  •  Şu ana kadar The Land of Legends için ne kadarlık bir yatırım yaptınız? 

 Hala yürüyen yatırımlarımız var. Mayıs 2018’e dek en az 500 milyon dolarlık bir yatırım yapmış olacağız. 10 yıl boyunca imkanımız el verdikçe, para buldukça ve kazandıkça orayı geliştireceğiz. The Land of Legends’ın Amerika kıtası dışında dünyanın geri kalanındaki en başarılı park olmasını istiyorum. Orayı milli mesele olarak görüyorum. Türkiye’nin dünyaya göndereceği en ciddi markası olacak. İddialı bir cümle kullandığımın farkındayım o yüzden de herkesten destek bekliyorum. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.