"Başarı kriterleri"

İş dünyasının önde gelen pek çok ismi, 2014 ajandalarının ilk sırasına yeni başarı kriterlerini koymalarıyla dikkat çekiyor.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Başarı kriterleri
İş dünyası başarıyı artık sadece finansal tablolarla değerlendirmiyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri de son 5 yıldır sonu bir türlü gelmeyen global ekonomideki istikrarsızlık. 2008’den önce ciro ve kâr, başarı için en önemli ölçüydü. Artık verimlilik, müşteri memnuniyeti, ilklere imza atma, doğru stratejik kararlar alma, mevcudu koruma, yenilikçi ürün, hizmet ve iş modelleri ve sürdürülebilirliği sağlama gibi yeni başarı kriterleri gündemde.

Örneğin Altınbaş Holding Onursal Başkanı Ali Altınbaş, 2014’te kendilerini 2 önemli konuyu hayata geçirebilirlerse başarılı kabul edeceklerini söylüyor. 2014’teki en önemli başarı kriterlerini, “Bunlardan birincisi, Kuzey Kıbrıs’ın en büyük bankası olan Creditwest Bank’ı Kıbrıs dışına taşımak. Diğeriyse Altınbaş Rafinerisi’ni faaliyete geçirmek ve BİST bünyesindeki İstanbul Altın Borsası’nda ürünlerimizin işlem görmesini sağlamak” diye açıklıyor.

NG Grubu Kurucu Başkanı Nafi Güral ise “2014’te ekonomiyi etkileyecek olumsuz faktörler var gibi görünüyor, Oluşması muhtemel olumsuz faktörlerin etkisinde kalmamak bence en önemli başarı kriteri olacak” diyor.

Ayrıntıları mart sayımızda bulabilirsiniz.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz