Ödeal İşyerim'in katkılarıyla

İnsanın cebinde her an nakit bulunmayabiliyor. Sonuçta hiçbirimiz bankamatik değiliz, bütün maaşımızı, birikimimizi sürekli cüzdanlarımızda taşımıyoruz ve o cebimizdeki nakit öyle bir zamanda bitebiliyor ki, en yakın bankamatiğe ulaşmak bir kabusa dönüşebiliyor, üstelik o anlarda çevremizde kimse de kredi kartı kabul etmiyor. İşte böyle zamanlarda keşke kredi kartı kabul etse dediğimiz o işletmeler...

Taksiler kredi kartı kabul etsin.
Acilen bir yere yetişmeniz gerekir ve bir bakarsınız, cepte nakit bitmiş. Bankamatiğe yürümeye kalkışsanız, belki kilometrelerce yol var… Üstelik çoğu zaman yağmuru, rüzgarı, soğuğu sıcağı derken, hava şartları da yürümeyi imkansız kılmıyor mu? Cüzdandaki kredi kartına bakıp keşke taksiciler kredi kartı kabul etseydi diye iç geçirdiğimiz zamanları hepimiz iyi biliriz. Evet, bazı taksilerde POS cihazı var ve kredi kartı kabul ediyorlar ama cebinizde nakit kalmadığında arayın ki POS cihazlı taksi bulasınız.

Çilingirler de kartla ödeme alsın.
Anahtarınız içeride kaldığında ve kapı üzerinize kapandığında genellikle cüzdan da içeride kalır. Zar zor bir çilingir çağırdığınızda cüzdanda nakit de olmayabilir. Oysa hiçbir çilingir de elinde POS cihazı ile gelmez ki kredi kartıyla ödeme yapabilelim. Cepte nakit yoksa mecburen çilingirle birlikte en yakın bankamatiğe doğru yola çıkarız. Çilingirler de kartla ödeme alsa hayat çok daha güzel olacak.

Özel öğretmenler kartla ödeme alsın.
Bazen çocuğumuza özel ders vermesi için, bazen de kendi hobilerimiz için, işin uzmanı bir hoca tutmaz mıyız? Mesela, müziğe meraklıyızdır, boş zamanlarımızda bir müzisyen gelip bize bir-iki saat gitar dersi versin isteriz. Bizim çocuk matematikte biraz desteğe ihtiyaç duyar, sağolsun hocamız zaman ayırır gelir özel ders verir ama işte evin içinde bankamatik de bulunmuyor. Tam da hocanın geleceği gün çıkıp para çekmeye vakit bulamayabiliriz. Ya da o kadar işin arasında, özel dersin ücreti için koşa koşa gidip en yakın bankamatikten para çekmeye çalışırken kendi kendimize de söylenmez miyiz: Keşke özel öğretmenler de kredi kartı kabul etse!

Web tasarımcılarına kredi kartı tahsilatı yakışır.
Web sayfaları artık modern dünyanın, günümüz iletişiminin bir parçası. Kendimize şahsi bir web sayfası açmak isteyebiliriz, şirketimiz için zorunlu olan web sayfasını bir uzmana kurdurmak durumunda kalabiliriz. Keşke bu ödemeler de kredi kartıyla yapılabilse, fena mı olurdu?

Sucu niye kredi kartı kabul etmiyor ki?
Öyle zamanlar oluyor ki, bir ev hanımı üç-dört gün evden çıkmayabiliyor veya ev-ofis çalışan biri işlerin yoğunluğundan günlerce eve tıkılmak zorunda kalabiliyor. Ama evdeki su bitiyor. Sucuyu arayıp sipariş vermek istediğinizde bir de bakıyorsunuz ki, cüzdanda nakit kalmamış. Hadi bakalım? Su siparişi verebilmek için dışarı çıkıp kilometrelerce yolu gidip dönmelisiniz. Oldu mu şimdi? Bu sucular niçin kredi kartı kabul etmiyor ki?

Televizyon bozulduğunda, su borusu patladığında cepte nakit yoksa yandık.
Evdeki elektrikli eşyaların 2 yıl garantisi olabilir ama bu cihazlar garantisi bittikten sonra sizin cebinizde nakit var mı, yok mu sormadan sürpriz şekilde bozulmalarıyla ünlüdür. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, uydu cihazı, buzdolabı bozulduğunda, hatta su veya elektrik tesisatında sorun çıktığında tamirci çağırmak artık zorunluluk haline geliyor. Üstelik tamir ücretleri genellikle sürpriz şekilde yükselebiliyor ve her an cebimizde o ücrete yetecek nakit bulunmayabiliyor ama tamirciler de kartla ödeme kabul etmiyorlar. Niye? Aslında dükkanda POS cihazları olabiliyor ama servise çıkan her çalışana POS cihazı vermek zor ve maliyetli bir iş. Tamirciler şu kart meselesini bir çözseler, hepimizin üzerinden büyük yük kalkacak.

Herkes Ödeal İşyerim’i keşfetse hayat ne güzel olur.
Taksici, çilingir, sucu, özel hoca, tamirci, web tasarımcı, küçük işletmeler için kredi kartıyla ödeme almak artık çok kolay. Ödeal İşyerim uygulaması ile akıllı cep telefonları POS cihazına dönüşüyor. Üstelik POS cihazlarından farklı olarak, uygulamayı kullanan iş sahibine minimum ciro şartı dayatılmıyor ve verimsizlik ücreti alınmıyor.

Böylece taksici arkadaş yolcunun nakiti olmasa bile kredi kartından ödemesini alabiliyor. Çilingir hemen kapı önünde kart bilgilerini sisteme girerek ücretini tahsil ediyor. Ücretleri taksitlendirmek de mümkün. Ödeal İşyerim uygulaması ile alışveriş ücreti 2,3,6 veya 9 takside bölünebiliyor. Tüm işlemler, uluslararası veri güvenliği standardı olan PCI DSS standartlarına uygun, güvenli ödeme altyapısıyla gerçekleşiyor.

Ödeal İşyerim uygulamasının sadece ödeme alacak işletme sahibinin ve çalışanlarının telefonunda bulunması yeterli oluyor. Kart sahiplerinin telefonlarında uygulamanın olmasına gerek yok. Eğer, kartla ödeme almak konusunda isteksiz davranan bir esnafa rastlayacak olursanız, ona Ödeal İşyerim uygulamasını kullanması yönünde tavsiyede de bulunabilirsiniz.

İşletme sahipleri daha fazla bilgi almak ve uygulamayı hemen indirip kullanmaya başlamak için bu linki kullanabilirler.Ödeal İşyerim'in katkılarıyla