Binde 1 sendromu

Eczacıbaşı’ndan Microsoft Türkiye’ye en çok çalışılmak istenen şirketlerin başvuru kabuloranlarını inceledik ve kabul şartlarını mercek altına aldık. İşte sonuçlar…

6 NİSAN, 20180
Paylaş Tweet Paylaş
Binde 1 sendromu


EBRU ESMEN METE DOĞUŞ HOLDİNG İK BÖLÜM BAŞKANI
5 YIL ÖNCEYE GÖRE 2 KAT FAZLA BAŞVURU ALIYORUZ

MARKA ETKİSİ 
2017’de 963 bin 463 adaydan başvuru aldık ve 11 bin 222 kişiyi istihdam ettik. 2017’de aldığımız başvuru oranı 5 yıl öncesine göre 2 katından fazla. İşveren markası çalışmalarımız ve son 5 yılda grubumuzun farklı sektörlerde yaptığı yatırımların bu artışta etkili olduğunu söyleyebilirim.
FİLTRELEME Kalifiye özgeçmişleri, pozisyona uygun kriterler bazında filtreleyerek kolaylıkla yakalayabiliyoruz. Filtrelemede doğru adaylara ulaşabilmek için özgeçmişin güncel olması, uzmanlık alanlarının belirtilmesi çok önemli. Adayların iş tanımını özgeçmişlerinde detaylı açıklamaları, anahtar kelimelerle arama yapıldığında daha görünür olmalarını sağlıyor.OSMAN TÜZÜN / GARANTİ BANKASI GENEL MÜD.YARD.
GÖREVİ SAHİPLENME VE TEKNİK BECERİ ARIYORUZ

YETKİNLİK
Yeni mezunlara yönelik pozisyonlarımızda bizim için önemli olan, adayın görevi sahiplenecek, yeri geldiğinde ilgili sorumlulukları üstlenip yönetecek yetkinliklere sahip olması. Dikkat ettiğimiz bir diğer nokta da sosyal yaşamla iş yaşamını sağlıklı yönetecek potansiyelde olmak. Bu noktada öğrenciyken deneyim kazanmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. İşe alım görüşmelerinde adayların önceki tecrübelerine göz atıyoruz.
İYİ İLETİŞİM Garanti Bankası çalışma kültüründe ortak çalışma ve iyi iletişim kurmak yer alıyor. Gerek müşterilerimizin, gerek çalışanlarımızın ihtiyacını anlamak için onları dinlemek ve beklentileri aşmak çok önemli. Deneyimli adaylarımızda ise pozisyonun gerektirdiği birtakım teknik beceriler, program kullanım bilgisi gibi noktalar öne çıkabilir. Bu durumda dikkat edilecek ve bir adayı diğerinden daha öne çıkaran, tecrübesi ve işe yaklaşımı oluyor.ANDREEA CHIRIAC PHILIP MORRIS SABANCI İK DİREKTÖRÜ
KARİYER FIRSATLARI VE GÜÇLÜ MARKA İLGİYİ ARTIRIYOR

ANA HEDEF
Son 5 yılda aldığımız başvuru sayılarında yüzde 26’lık artış var. Şirketimizin sunduğu yurt içi ve yurt dışındaki kariyer gelişim fırsatları ve güçlü kurumsal kimliği, talebin her geçen yıl artması üzerinde etkili. Ancak alınan başvuru sayısının yüksekliği esasen odaklandığımız bir nokta değil. Ana hedefimiz, herhangi bir açık pozisyonun gerektirdiği niteliklere uygun adayların şirketimizde çalışmayı tercih ederek başvuru yapmaları.
NASIL SEÇİYORUZ? İlk olarak, açık pozisyonun temel niteliklerine sahip adayları önceliklendiriyoruz. Uluslararası bir şirket olduğumuz ve çalışanlarımıza yurt dışında kısa ve uzun dönem atamalarla birçok farklı uluslararası deneyim fırsatı sunabildiğimiz için, yabancı dil birçok pozisyonun temel gerekliliklerinden oluyor. Bunun yanında kişilerin, varsa ilgili alanda tecrübelerini ve geçmiş başarılarını inceliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.