Tehlikedeki koltuklar

Dünyadaki CEO sirkülasyonu, yüzde 15’e yükseldi Sadece CEO değil, ona bağlı C-seviye yöneticilerin de aynı koltukta kalma süreleri kısaldı.

27 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Tehlikedeki koltuklar

BURHAN ÇAKIR / TOFAŞ İNSAN KAYNAKLARI DİREKTÖRÜ
ÜST YÖNETİMDE KIDEM 4 YIL"
15 C-SEVİYE VAR
15 üst düzey yöneticimiz bulunuyor. İçlerinde 25 yılı aşan kıdeme sahip olan arkadaşlarımız olduğu gibi henüz 1 yıl önce aramıza katılmış olanlar da var. Ortalama rakam verecek olursak, C-seviye konumdaki üst düzey yöneticilerimizin son görevlerindeki ortalama kıdem yılı 4 yıl.

LİDER YETİŞTİRME
Üst yönetim pozisyonlarına gelecek liderlerimizi genellikle içeriden yetiştiriyoruz. Üst düzey pozisyonlara gelebilecek yetenekleri tespit etmek ve geliştirmek için uygulamakta olduğumuz süreçlerimiz ve programlarımız bulunuyor.

FARKLI BAKIŞ AÇISI
Şirkete farklı bakış ve zenginlik kazandırmak için dışarıdan transferlerle beslediğimiz üst yönetim pozisyonlarımız da olabiliyor. Ancak üst düzey yöneticilerimizin tamamı ortalama 16 yıldır şirket bünyesinde görev yapıyor.

SÜRE NEDEN KISALDI?
Üst yönetimde görev sürelerinin kısalmasının emeklilikten yurtdışı atamalara kadar birçok nedeni bulunuyor. Doğal yaşam döngüsü gereği emeklilik nedeniyle ayrılan yöneticilerin yerine atamalar yapıyoruz. Ortağımız Fiat’ın görevlendirdiği pozisyonlarda expat olarak çalışan kişilerin ülkelerine dönmesi nedeniyle yapılan görev değişiklikleri de üst yönetimde değişime neden oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.