Lider babalardan paha biçilmez mektuplar!

Onlar artık iş dünyasının en güçlüleri... İşte duayen babalarından aldıkları o mektuplar

18 EYLÜL, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Lider babalardan paha biçilmez mektuplar!

Ben de onursal başkanlarımızın yazdıklarını ve bana emanet ettiklerini yerine getirmek için, o tarihten bu yana sürdürdüğüm Anadolu Grubu yönetim kurulu başkanlığı görevimde şirketlerimizi ileri götürmek için çalışıyorum.”

"MR. LINDBERGH OLMAK İSTER MİSİN?"
Iglo Türkiye Başkanı Caner Tunaman da babasından mektuplar alan iş insanları arasında... Bu mektupları çok önemsediğini ifade eden Tunaman, 1940’lı yıllarda Milli Reasürans’ın müdürlüğünü yapmış olan babası Mehmet Rabbani Tunaman’dan 1958’de aldığı mektubu unutamadığını söylüyor.

Ne yazık ki bu mektubu kaybettiğini ifade eden Tunaman, şöyle konuşuyor: “Babam çok meşgul bir adamdı. Türk sigortacılığını, reasüransı kuran, sigortacılığın duayeni bir kişiydi. 4 erkek kardeştik. Bizlere zaman ayırması kolay değildi. Zaman zaman ‘Sen orta 2 oldun mu’ diye sorduğu bile oldu.

Benim cevaben ‘Baba sen ne diyorsun ben lise 1 oldum’ dediğimi bile hatırlarım. Babam bana bir kere kısa bir mektup yazdı. Ben Amerika’dayken kız arkadaşım Atlantik Okyanusu’nu ilk geçen ünlü Charles Lindbergh’in kızı Anne Lindbergh idi.

Nasıl oldu bilmiyorum ancak önce Amerika’da sonra da Türkiye’de büyük aşk dedikoduları yayıldıkça yayıldı. Derken babamdan bir mektup aldım. Ondan mektup almak beni çok şaşırttı. Kısa, yarım sayfayı geçmeyen ve özel antetli kağıdına el yazısıyla yazdığı mektupta babam, ‘Kulağıma bazı şeyler geldi.

Özel hayatına asla karışmak istemem. Sadece sana bir şeyi hatırlatmak isterim. Sen birMr. Tunaman’sın ve hep öyle kalmak isteyeceğini de sanıyorum. Ünlü ve anladığım kadarıyla Amerikan tarihine mal olmuş bir kişinin kızıyla evlenerek hayatını Mr. Lindbergh olarak devam ettirmek isteyeceğini de hiç sanmıyorum’ dedi. Bu mektup üzerine adımlarımı daha dikkatli atmaya başladım. Zaten 6-7 ay sonra Türkiye’ye dönünce hayatımın o perdesi kapandı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.