7 adımda yaratıcı disiplin

Şirketler tarafından yenilikçi fikirlere ulaşmak için en sık başvurulan 7 aşamalı yaratıcı disiplin...

28 AĞUSTOS, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
7 adımda yaratıcı disiplin

Ancak bunların her birinin içinde halen yakından araştırılması gereken varsayımlar var. Onların her biri için doğrulanmasına ihtiyaç duyduklarımızın en önemlilerinin bir listesini çıkardı ve testler tasarladık.

Her bir test için tam olarak ne kadar zamana ve paraya gerek olduğunu, onlardan neler öğrenmeyi ümit ettiğimizi ve alınan sonuçlara bakarak platformu nasıl yeniden şekillendireceğimizi tek tek not aldık.

2 günlük toplantının 5 ay içinde bu 3 fikrin her biri de önde gelen kamu sağlığı organizasyonlarından fonlama veya pilot projelendirme taahhütleri aldı. Başlangıçta önceliklendirilmemiş ek bir fikir olan ilaçları eritilebilir şeritler üzerine “basan” bir cihaz ise MIT’teki araştırmacılar tarafından o günden itibaren kaale alınmaya başlandı ve şu anda ilk prototipleştirme aşamasına doğru yaklaşıyor.

Koridorda tesadüfi bir karşılaşma, eve arabayla dönerken aniden geliveren bir düşünce, küvette bir “evraka” anı gibi fikirler aslında her yerde akla gelebilir. Ancak yöneticiler, rastlantısal veya şansa bağlı yaklaşımlara bel bağlama lüksüne sahip değillerdir. Bizim çerçevesini oluşturduğumuz bu yaklaşım, geleneksel beyin fırtınasının aksine pazaryerinin, iş modeli üretiminin ve acil durum stratejilerinin derinden kavranması üzerinde örgütlendi. Model, bu sayede ürettiği düşünme sistematiğinin iş dünyasında gerçek etkiler yaratma şansını da artırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.