Biz kaosu yönetiyoruz

Metin Salt, üretim sürecinin bütün aşamalarına yansıtılan inovasyonun, Vestel’de bir yaşam biçimi olduğunu söylüyor.

1 KASIM, 20130
Paylaş Tweet Paylaş
Biz kaosu yönetiyoruz


Vestel bugün hangi üniversitelerle işbirliği yapıyor?
Özyeğin Üniversitesi ile ortak bir master-doktora programımız var. Hocalar haftada iki gün Manisa’ya gidip ders veriyor. Dersleri birlikte belirliyoruz. Çalışanlarımızdan 250’si okuyor bu programda. Bazen derste ortaya bir proje bile çıkabiliyor. Orası çok güzel bir fikir fabrikası.

Şimdi Koç Üniversitesi’ne bir proje yapıyoruz. Aslında baktığınızda rekabet içinde iki grubuz ama ortak bir çıkar için birlikte çalışıyoruz. Görsel iletişim konusunda ciddi patent alıyoruz. internet bütün cihazlara girecek ve cihazlar karmaşık hale gelecek. Bunları yönetmek zorlaşacak. Bunu kim kolaylaştırırsa o başarılı olacak. Biz de bu alanda 5 yıldır çalışıyoruz ve sonuçlarını alıyoruz. Türkiye’de portal işleten tek firma biziz. internetten içerikleri koyan, Türkiye’den host edilen, Türkiye sınırları içinde server’ları olup bu işi yapan tek şirket biziz. Portali’mizde kanalların iç yapımlarını, programlarını, dizilerini oynatabiliyoruz. Çünkü biz bu işe beş yıl önce başladık ve o zaman bu konuyu kimse konuşmuyordu bile. Hatta TV platform sahiplerine gittiğimizde bunu kendi işlerine rakip gördüler, “Nereden para kazanacağız” dediler. işte inovasyon böyle bir şey! Para kazanmanın yolunu bulacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.