Çok Okunanlar

Tüm Haberler

Küresel piyasalarda gözler ABD'nin enflasyon verilerine çevrili

Küresel piyasalar, ABD ekonomisinde "yumuşak iniş" fiyatlamalarının öne çıkmasıyla pozitif bir seyir izlerken, bugün ülkede açıklanacak enflasyon verileri yatırımcıların odağına yerleşti.

15 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

Çin menşeli elektrikli duvar saatlerine soruşturma

İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Çin menşeli elektrikle çalışan duvar saatleri için nihai gözden geçirme soruşturması başlatıldı.

15 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

Sosyal ve finansal wellbeing sağlayan şirketler artıyor

Sağlık ve yan haklar alanında bütünsel çözümler üreten Mercer Marsh Benefits, ‘MMB Türkiye Çalışan Sağlığı, Yan Haklar ve Wellbeing Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı.

14 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

TCMB Başkanı: Manşet enflasyonda belirgin bir düşüşün eşiğindeyiz

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, "Manşet enflasyonda belirgin bir düşüşün eşiğindeyiz." dedi.

14 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

Evyap'dan yeni marka: Pet Love

Evyap, bakım ve temizlik sektörüne Duru, Arko, Activex, Emotion, Blade, Evy Baby, Baby One gibi güçlü markalar kazandırdıktan sonra şimdi yeni bir kategoriye imza attı.

14 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

Akaryakıtta tek fiyat uygulaması başlıyor

EPDK'nin farklılaştırılmış akaryakıt ürünlerinin istasyonlarda aynı fiyata satılmasına ilişkin Kurul kararı yürürlüğe giriyor. Bu kapsamda, 13 bin bayide yarın itibarıyla fiyatlar güncellenecek.

14 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

Siber Riskler Sigortası’na ilgi artıyor

Sigorta Ve Reasürans Brokerleri Derneği (SBD) Yönetim Kurulu Üyesi Cem Çolak, “Siber saldırılardaki artış, ‘Siber Riskler Sigortası’na olan ilgiyi artırdı' açıklamasında bulundu.

14 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

Wtatil ile Salam Air arasında işbirliği anlaşması

Türkiye’den dünyaya outgoing turlar düzenleyen B2B tur operatörü Wtatil, Umman merkezli havayolu şirketi Salam Air’in Türkiye’deki resmi ve tek yetkili temsilcisi oldu.

14 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

Cari denge Mart'ta 4,54 milyar dolar açık verdi

Cari açık Mart'ta 4,45 milyar dolar olarak beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Bu dönemde, altın ve enerji hariç cari işlemler hesabında 782 milyon dolar fazla oluştu.

13 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

İlk 4 ayda otomotiv üretimi yüzde 1 azaldı

Yılın ilk 4 ayında otomotiv sektöründeki toplam üretim, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1 azalarak 474 bin 947 adet olarak gerçekleşti.

13 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

Borsada 'yatırımcı' sayısı arttı

Borsa İstanbul'da yatırımcı sayısı, halka arzlarla birlikte yeniden yükselişe geçerken; 11 Mayıs itibariyle 8 milyon 570 bin kişiye ulaştı.

13 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

Küresel piyasalar haftaya temkinli başladı: 13 Mayıs veri gündemi...

Yurt içinde bugün gözler Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıklayacağı tasarruf verimlilik paketine odaklandı.

13 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

TÜPRAŞ 'sürdürülebilir havacılık yakıtı projesi'ni açıkladı

Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ. "sürdürülebilir havacılık yakıtı projesi" ve Tiryaki Agro ile imzalanan sözleşmeye ilişkin KAP'a bildirimde bulundu.

13 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

Ekonomide herkes 'mali yapıyı koruma' peşinde

2024 için tüm ekonomik aktörlerin görüşü “Mali yapıyı korumak önemli” şeklinde… Peki mevcut konjonktürde mali yapıyı korumayı sağlamak ve 2024’ü “sağ salim” atlatmak nasıl mümkün?

11 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

Küresel piyasalar, gelecek hafta için ABD'nin enflasyon verilerine odaklandı

İş gücü piyasasında soğuma işaretlerinin devam etmesi, Fed'in bu sene faiz indirimi yapabileceğine dair beklentileri güçlendirdi.

11 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

Maliye, POS cihazlarıyla yapılan tahsilatları radarına aldı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kayıt dışı ekonomiyle mücadele kapsamında POS cihazından gerçekleştirdiği tahsilatın hasılat kaydını yapmayan kişilere yönelik denetim başlattıklarını belirtti.

11 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

Kamu İhale Kurulu Başkanlığına yeniden Hamdi Güleç atandı

İkinci başkanlık görevine kurul üyesi Mehmet Bıçkıcı getirildi. Kurul üyeliklerine ise Osman Şahin, Halil Yılmaz, Mehmet Aydın, Kadir Cabur, Mehmet Demiroğlu ve Necmi Keskinsoy atandı.

11 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

Doğan Holding'ten temettü kararı

Doğan Holding (DOHOL), KAP'a yaptığı bildirimde Genel Kurul onayına sunulacak kar payı dağıtım teklifini duyurdu. Teklif edilen nakit kar payı hak kullanım tarihi 31 Temmuz 2024.

11 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

İş Bankası’nın ilk çeyrek net kârı beklentilerin üzerinde

Çeyreksel bazda kârı yüzde 30 oranında gerileyen bankanın net kârı geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 9 artış gösterdi. Türkiye İş Bankası'nın aktif büyüklüğü ise 2,6 trilyon liraya ulaştı.

11 MAYIS, 2024

Tüm Haberler

Bu hafta yatırım araçları performansı... Altın, döviz, borsa ne yaptı?

Yatırım fonları bu hafta yüzde 0,70 ve bireysel emeklilik fonları yüzde 1,09 değer kazandı.

11 MAYIS, 2024