Perakende

Perakende

AVM'LERDE ZİYARETÇİ SAYISI 1 YILDA YÜZDE 62 GERİLEDİ

Alışveriş merkezlerinin ciroları şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 22,6 azaldı. Ziyaretçi sayılarına işaret eden ziyaret endeksi ise yıllık bazda yüzde 62 geriledi.

6 NİSAN, 2021

Perakende

ZİNCİR MARKETLERE YENİ DÜZENLEME GELİYOR

Alışveriş merkezleri (AVM) ile zincir marketlere mesafe ve nüfus kriteri ile birlikte satış esaslarında bir dizi değişikliğe gidilecek.

11 ŞUBAT, 2021

Perakende

BMD'DEN AÇIKLAMA: TAZMİNATSIZ ERKEN FESİH HAYATA GEÇİRİLMELİ

BMD Başkanı Öncel, perakende sektörü için ciro kirası ya da kira indirimi imkanı olmayan mağazalar için tazminatsız erken fesih imkanının hayata geçirilmesini talep etti.

14 ARALIK, 2020

Perakende

BİM, FAS'TAKİ İŞTARİKİNİN YÜZDE 35'İNİ SATIYOR

BİM, Fas'ta kurduğu BIM Stores SARL şirketinin yüzde 35 azınlık hissesinin İngiltere merkezli özel sermaye fonu Helios Investment Partners'a satışı için anlaşma imzaladı.

9 ARALIK, 2020

Perakende

SABANCI HOLDİNG'TEN CARREFOURSA KARARI

Sabancı Holding bugün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında, iştiraki CarrefourSA’nın paylarının fiili dolaşım oranını yüzde 5’e yükseltme kararı aldığını duyurdu.

9 ARALIK, 2020

Perakende

İNGİLİZ PERAKENDE DEVİ 87,6 MİLYON STERLİN ZARAR ETTİ

İngiltere'nin en büyük perakende zincirlerinden Marks & Spencer (M&S), 94 yıl sonra ilk kez zarar açıkladı.

4 KASIM, 2020

Perakende

SALGIN, LÜKS TÜKETİM MARKALARINA OLUMSUZ ALGIYI ARTIRDI

Brave New World Küresel Araştırması'na göre, salgınla birlikte markalar arasındaki hayranlık kavramı yerini güvensizliğe bıraktı ve lüks tüketim markalarına karşı olumsuz algı arttı.

6 EKİM, 2020

Perakende

KORONA ETKİSİ: CARRREFOURSA'DAN 'ONLİNE' ATAĞI

Koronavirüs sürecinde online alışverişin ciro içindeki payını yüzde 2’den yüzde 4-5 seviyesine çıkaran CarrefourSA, yeni dönemde online perakendeye yoğunlaşacak.

24 HAZİRAN, 2020

Perakende

"2 HAFTADA ESKİ CİROYU YAKALADIK"

Hazır giyim perakandeciliğinde mağalar kapatılınca işler durma noktasına geldi. Ancak sektörden iyi haberler de geliyor. DeFacto CEO'su Ateş, "İki hafta içinde geçen yılki ciroları yakaladık" diyor.

23 HAZİRAN, 2020

Perakende

AMERİKALILARIN KİŞİSEL HARCAMALARINDA REKOR DÜŞÜŞ

ABD'de kişisel tüketim harcamaları nisanda aylık yüzde 13,6 azalarak, tüm zamanların en yüksek düşüşünü gösterdi.

30 MAYIS, 2020

Perakende

AVM'LERDE NORMALLEŞME 1 HAZİRAN'DA TAM ANLAMIYLA BAŞLAYACAK

AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, Instagram canlı yayınında Özlem Aydın Ayvacı'nın sorularını yanıtladı. Altaş, normalleşme sürecine geçişte AVM'lerde alınan önlemler hakkında bilgi verdi.

26 MAYIS, 2020

Perakende

KORONAVİRÜS MODA SEKTÖRÜNDE FİYATLARI ARTIRDI

Koronavirüs moda sektöründeki fiyatları da etkiledi. Chanel, Louis Vuitton ve Tiffany Co. gibi moda devleri artan maliyetleri telefi için fiyatlarına yüzde 5 ile 17 arasında zam yaptı.

21 MAYIS, 2020

Perakende

ŞİRKETLER ONLİNE SATIŞA YÖNELDİ: 4 AYDA REKOR ARTIŞ

Salgın süreciyle birlikte daha önce internetten satışı olmayan işletmelerin e-ticaret çözüm ve uygulamalarına ilgisi yılın ilk 4,5 ayında, 2019'un aynı dönemine göre yüzde 1400 arttı.

19 MAYIS, 2020

Perakende

AVM'LER KAPILARINI AÇTI

Koronavirüs salgını nedeniyle market, eczane ve hijyen ürünleri satan firmalar dışında hizmetlerini durdurarak geçici süre kapatılan AVM'ler de bugünden itibaren kapılarını açtı.

11 MAYIS, 2020

Perakende

AMERİKAN LÜKS MAĞAZA ZİNCİRİ KONKORDATO BAŞVURUSU YAPTI

ABD’de lüks perakende sektörünün önde gelen firmalarından Neiman Marcus Group, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkileri sonucu konkordato başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

8 MAYIS, 2020