Bir annenin mektubu

Renaldo Ailesi, Avrupa’da bir indirimli perakende mağazaları zincirinin sahibi

1.07.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Bir annenin mektubu
. Onlar, kendilerine seçtikleri niş türünde muazzam başarılı oldu ve hatta bütün dünyada kendi türlerinde iş yapanlar arasında en başarılı kurum oldukları bile söylenebilir. Ben onlara 25 yıldan uzunca bir süre boyunca yardımcı olma şerefine nail oldum. Geçenlerde bütün aile üyelerini, kendilerinden sonra gelecek kuşağa birer mektup yazmalarını talep eden bir eğitim çalışması için bir araya topladım. 73 yaşında olan ve bu şirkette oldukça uzun bir süredir kariyer sahibi olan anne, mektubunu her biri de şirkette çalışan üç oğluna yazdı. Buna mukabil oğulları da benzer bir mektubu, henüz liseyi bitirme aşamasında olan kendi çocuklarına yazdı. Ancak oğullar, kendi çocukları 25 yaşına gelinceye bu kadar mektupların okunmamasını tercih etti.

Anne ise oğullarına yazdığı mektubu, onlarla paylaşmakta hiçbir mahzur görmedi. Aşağıda onun izniyle ve isimleri saklı kalmak kaydıyla bu mektubu sizinle paylaşıyorum:

Sevgili Oğullarım,

Sizlere Renaldo Mağazaları ile Renaldo Ailesi'nin mirasının yönetimi emanet ediliyor. Bu, gerçekten müthiş bir sorumluluk, Sizler sadece bu markayı korumak ve onu geleceğe başarıyla taşımakla yükümlü olmayacak, ama aynı zamanda 3 bin insanın nafakasından da sorumlu olacaksınız. Sakın bu her iki sorumluluğun herhangi birini hafife almayın. Öncelikle ve en önemlisi olarak, liderlik pozisyonlarında muhakkak en mükemmel insanların olmasını sağlayın. Onların mutlaka bizim iş kültürümüzü çok iyi anlamış olması ve bu mağazaların daha da büyümesi için hem çok sıkı çalışmaları hem de işlerine yürekten bağlı olmaları gerekir.

Bu şirket, birlik, tevazu, sıkı çalışma ve muhafazakar finansal planlama gibi sağlam değerler üzerinde kuruldu. Bu sayede fırtınalı ekonomik dönemlerde bile büyümeyi sağladık. Bizim mağazalarımızın odağında müşteri deneyimi yatar. Biz hizmet sunmak için varız. Ben bunun gelecek için iyi bir formül olduğuna inanıyorum.

Renaldo Mağazaları'nın başarılı olmasında, birlikte çalıştığımız iş arkadaşlarımızın çok büyük katkısı var. Onlara daima destek olun ve kişisel gelişimlerini ilerletmelerine yardım edin. Onlara karşı her zaman saygılı ve haysiyetli olun. Bizim modelimiz topluma geri vermekle ilgilidir. Sizin de endüstri lideri olarak kalmanız için bu değerleri korumanız gerekir. Perakende, bugün geçmişe kıyasla çok daha hızlı değişiyor. Uyanık olun, açık olun ve ihtiyatla yol alın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz