Geleceğin kadrolarını yaratacağım

Ahmet Türkselci, bankacılık kariyeri boyunca çalıştığı her yerde İK alanında yarattığı projelerle her kurumun gelişimine çok önemli katkılar sağladı.

1.08.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Geleceğin kadrolarını yaratacağım
AHMET TÜRKSELCİ / POLİSAN HOLDİNG İCRA KURULU ÜYESİ VE İK DİREKTÖRÜ

Özellikle Osmanlı Bankası ve Koçbank'ta kurduğu çağdaş İK sistemleri ve modelleri iş sonuçlarını doğrudan etkiledi. Yine Türkselci, Koçbank-UniCredit birleşmesinde rol alan beyin takımındaydı. İK altyapılarından o sorumluydu. Türkselci, kariyeri boyunca İK'da sıradışı ve üst düzey çalışmalar yaptığını belirtiyor ve "Şimdi bu deneyimlerimi Polisan'a aktarıyorum” diyor. Kariyer hedefini ise şöyle açıklıyor: "En büyük hedefim geleceğin kadrolarını yaratmak. Bu konuda bir başarı öyküsü yazacağım. Ayrıca yetenek yönetimi modelini oturtmayı, bir yetenek havuzu oluşturmayı hedefliyorum. Bir diğer misyonum bu şirkette kurumsallaşmayı tamamlamak.”

Polisan Holding şirketlerinde çalışan 850'si mavi yakalı olmak üzere 1.330 kişinin İK yöneticisi olan Türkselci, gündeminde pek çok proje olduğundan bahsediyor. 2012 yılında yaptıkları bir çalışan memnuniyeti araştırması olan TRIM Index'e şirketin çalışanlarının yüzde 81'i katılmış. Ve holdingin çalışanları Türkiye ortalamasının 64 olduğu sonuçlarda 72 puanla "şirkete bağlı” kategorisinde çıkmış. Bu sonuçlardan son derece memnun olduğunu söyleyen Türkselci şöyle devam ediyor: "Çalışanları mutlu etmek için çok fazla proje üretiyoruz. Buradaki değerlerle hiçbir yerde karşılaşmadım. Bu kadar yüksek memnuniyet oranında patronun ve yönetimin çalışanlarına verdiği değeri göstermesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz