"Sektörde lider olmayı hedefliyoruz"

“Önümüzdeki dönemde AGE Enerji’nin iş dünyasında sahip olduğu saygın konumu nihai tüketicilerimiz nezdinde de pekiştirmeyi hedefliyoruz” diyor. Önen ile AGE Enerji ve sektör üzerine konuştuk...

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Sektörde lider olmayı hedefliyoruz
Enerji sektöründe 40 yıllık tecrübeye sahip olan  AGE Enerji, bugün faaliyette olan beş hes ve bir doğalgaz üretim tesisine sahip. Ölçülebilirliğin, arz-talep dengesi ve sağlıklı fiyatlandırma açısından önemli olduğunu belirten  AGE Enerji, CEO’su Selahattin Önen, “enerji yatırımlarının istikrarlı gelişimi için yalnızca büyüme odaklı yaklaşımdan, ölçülebilir verilerle sağlıklı büyüme anlayışına geçilmesi gerektiğine inanıyoruz” diyor.

AGE Enerji, yaklaşık 40 yıllık tecrübesi ile hizmet veren AGE İnşaat ve Ticaret bünyesinde faaliyet gösteriyor. AGE İnşaat ve Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Önen’in 1965 yılında kurduğu şirket, bugün inşaatın yanı sıra enerji ve gıda sektörlerinde de yer alıyor. AGE şirketler grubunun bir iştiraki olan AGE Enerji de 1993 yılından beri enerji sektöründe hizmet veriyor. AGE Enerji bugün faaliyet göstermekte olan 5 hidroelektrik santraline sahip.

2013 yılında doğalgaz üretim tesislerinin de devreye girmesiyle enerji üretimindeki büyümesini devam ettiriyor. Enerji ticaretinin stratejik bir büyüme alanı olarak ön plana çıktığını ifade eden AGE Enerji CEO’su Selahattin Önen, “Önümüzdeki dönemde AGE Enerji’nin iş dünyasında sahip olduğu saygın konumu nihai tüketicilerimiz nezdinde de pekiştirmeyi hedefliyoruz” diyor. Önen ile AGE Enerji ve sektör üzerine konuştuk:

Bize AGE Enerjiden bahseder misiniz?
AGE Enerji, taahhüt sektöründeki 40 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en köklü gruplarından biri. Kurucumuz ve Yönetim Kurulu Başkanımız inşaat yüksek mühendisi Atilla Önen, 1965 yılında kurduğu şirketi ile proje müşavirliği, inşaat ve taahhüt işleri yaparak sektörde çalışmaya başladı. 1974 yılından beri ana faaliyet alanımız inşaat olmak üzere, enerji ve gıda sektörlerinde de faaliyetlerimizi devam ettiriyor. AGE Enerji ise AGE İnşaat ve Ticaret A.Ş'nin çatısı altında FETAŞ Fethiye Enerji ve Ticaret A.Ş'nin kurulması ile birlikte 1993 yılında çalışmalarına başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz