Kadın istihdamına destek

Dünyada 60’dan fazla ülkede üretim tesisi bulunan boya ve yüzey kaplama şirketi PPG’nin Türkiye iştiraki PPG Türkiye, nisan ayı itibariyle Kadın Liderlik Konseyi’ne (WLC) dahil oldu.

28 HAZİRAN, 20180
Paylaş Tweet Paylaş
Kadın istihdamına destek

Bu yıl 135’inci yaşını kutlayan PPG’nin Türkiye iştiraki PPG Türkiye, faaliyetlerini yaygın olarak EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi’nde sürdüren Kadın Liderlik Konseyi’ne (WLC) katıldı. 

PPG Türkiye’nin WLC’ye katılması dolayısıyla Adile Sultan Yalısı’nda düzenlenen lansmanda PPG’de görev alan kadın çalışanlarla, EMEA’da görevli üst düzey yöneticiler ile WLC’nin yöneticileri bir araya geldi. Etkinliğe ayrıca kadınların istihdama yönelik katılımının artırılması konusunda Türkiye’de önemli çalışmalara imza atan TurkishWin ve BinYaprak Kurucusu Melek Pulatkonak ile kadınların iş hayatına daha fazla katılmalarını ve üst düzey yönetici pozisyonuna yükselmelerini amaçlayan Professional Women’s Network’ün (PWN) Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Satun Olsun da katıldı.

Kadınlar İçin Yol Haritası

Lansman çerçevesinde düzenlenen oturumlarda PPG’de görev alan kadın çalışanların sayısının artırılması, kadın çalışan katılımcılığının yükseltilmesi ve gelişimine ilişkin bir yol haritası çizildi. Belirlenen yol haritası çerçevesindeki beklentiler ve hedefler paylaşıldı. Bu paylaşımlar PPG Türkiye’nin WLC içinde yapacaklarının bir sözü olarak belirlendi ve kurumun kadınlara yönelik iletişim, gelişim ve sosyal sorumluluk planları olarak takip edilmeye başlanması kararı alındı. Toplantı kapsamında kadınlar tarafından yönetilmesi planlanan profesyonel - sosyal bir kulüp oluşturulmasına, kadın çalışanların iş hayatında yaşadığı sorunların çözümüne yönelik de ortak akıl yürütülmesine karar verildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz