Netaş'tan Start Up'lara destek

Netaş Wesley Clover Teknoloji Fonu (NWCTF), Türkiye’den dünyaya açılacak teknolojilere imza atacak bir ekosistemi oluşturmayı hedefliyor.

2.10.2017 12:21:000
Paylaş Tweet Paylaş
Netaş'tan Start Up'lara destek

Netaş, Türkiye’deki start up kuruluşlara en çok yatırım yapan şirketlerden biri.  Netaş’ın, dünyanın sayılı teknoloji fonlarından biri olan Wesley Clover’ı Türkiye’ye getirmesiyle kurulan Netaş Wesley Clover Teknoloji Fonu (NWCTF), Türkiye’den dünyaya açılacak teknolojilere imza atacak bir ekosistemi oluşturmayı hedefliyor.

Netaş ile Kanadalı yatırımcı Sir Terrence H. Matthews’un şirketi Wesley Clover ile imzalanan iş birliği anlaşması ile hayata geçen ve bugün 10 milyon dolarlık bir büyüklüğe erişen NWCTF, start up şirketlere ve girişimcilere yatırım yaparak katma değeri yüksek teknoloji projelerini destekliyor.

Beş Start Up Beş Devrimci Fikir

NWCTF, halihazırda inovatif ve girişimci beş şirkete destek olmaya devam ediyor. Bu şirketlerden, 2014 yılında kurulan Twentify’ın mobil iç görü çözümleri ile şirketler, pazar araştırması ve denetleme ihtiyaçlarını gerçekleştirebilmelerinin yanı sıra, tüketicileri ve sahayı anlayarak faaliyetleri için aksiyon alınabilir iç görüler edinebiliyor.

MÜŞTERİ ETKİLEŞİM PLATFORMU Pisano, şirketlerin müşterilerine ve müşterilerin de şirkete anında ulaşabilecekleri, ihtiyaç halinde iletişim kurabilecekleri web tabanlı bir müşteri etkileşim platformu tasarladı. Müşteri iletişiminde sosyal medya kullanımının artması, müşteri sorunlarının ‘yerinde’ çözülmesine olanak tanıması nedeniyle platformun yarattığı faydayı daha belirgin hale getiriyor.

KUZEY AMERİKA’YA AÇILDI Iven,  şirketlerin sahadaki veya müşterilerindeki cihazlarını takip etmelerini ve yönetmelerini sağlayarak şirketlerin katma değerli servisler sunmasını sağlayan ve gelir modeli abonelik temelli bir nesnelerin interneti bulut platformu geliştirdi. Iven, 2016 yılının başında Kuzey Amerika pazarına açıldı.

KUTU ABONELİK HİZMETİ Startsub, şirketi kutu abonelik hizmeti veren bir platform yarattı. Bu platformda yer alan satıcılar, “Kutu Üyelik Servisi” sayesinde müşterileriyle buluşuyor.  Startsub iş kurmak isteyen kişi ve kurumlara hızlı ve minimum yatırımla iş kurabilecekleri bir model sunarken, hâlihazırda işi olan ancak tahsilat problemi yaşayan kurum ve kişilerin de bu sorununa çözüm getiriyor.

INLUENCER’LARLA PAZARLAMA CreatorDen ise markalar ile sosyal medya influencer’ları arasında masa üstü platformu ve mobil uygulama üzerinden bağlantı kuruyor ve markaların sosyal medyada etkili bir şekilde tanıtılmasını ve hedef kitleye, stratejilere uygun bir şekilde, marka hedeflerine katkılar sunuyor.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz