Papara Card ile güçlendi

Papara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Faruk Karslı, "Banka hesabı olmayan insanların da ödeme yapabilmesini ve birbirine para gönderebilmesini sağlıyoruz” diyor.

20.09.2017 12:35:000
Paylaş Tweet Paylaş
Papara Card ile güçlendi

Papara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Faruk Karslı, Papara CEO’su İlker Diker ve Papara CTO’su Emre Kenci’nin katılımı ile düzenlenen basın toplantısında verilen bilgiye göre Papara Card’a 13 yaş ve üzerindeki herkes sahip olabiliyor. Hem internet alışverişlerinin ödemeleri hem de tüm dünyada fiziksel pos’larda ödemeler yapılabiliyor. Ayrıca tüm bankaların yurtiçi ve yurtdışı ATM’lerinden para çekilebiliyor. 

Papara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Faruk Karslı, Türkiye’de bankacılık sistemi ile ilgili tanışmayan önemli bir kesim olduğunu söylüyor. BKM verilerine göre yetişkinlerin yüzde 44’ü hala banka hesabı sahibi değil. 18 yaş altı kitleyi de buna eklediğinizde her iki kişiden birinin finansal ürünlere erişiminin olmadığını anlatan Karslı, “Biz Türkiye’nin 2023’te nakitsiz topluma geçiş vizyonunda bu boşluğu doldurarak banka hesabı olmayan veya bankacılık sistemini kullanmak istemeyen insanların da ödeme yapabilmesini ve birbirine para gönderebilmesini sağlıyoruz” diyor.

Papara CEO’su İlker Diker, kısa sürede 300 bin kullanıcıya ulaşan Papara’nın özellikle gençler tarafından hızla kabul gördüğünü ve Papara olarak kullanıcı odaklı yaklaşımla tüm ihtiyaç ve talepler üzerinde çok çalışarak web ve mobil altyapılarını sil baştan tasarladıklarını belirtiyor. Özellikle kullanıcılar tarafından talep edilen Papara Card’ın kısa sürede önemli satış adedine ulaşmasını öngördüklerini belirten İlker Diker, Papara Card’ın ilk etapta www.papara.com ve Papara’nın iOS ve Android uygulamaları üzerinden, çok yakında da fiziksel satış noktalarından temin edinilebileceğini belirtiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz