Sinoz Kozmetik CEO'su: Yeni marka satın almalara açığız

Sinoz Kozmetik CEO’su Yasin Çörekci, yerli veya yabancı kozmetik markalarını bünyelerine katmaya açık olduklarını ve bu çerçevede bazı markalarla görüşmeler halinde olduklarını belirtti.

23.10.2023 16:02:340
Paylaş Tweet Paylaş
Sinoz Kozmetik CEO'su: Yeni marka satın almalara açığız

Türkiye’nin lider kozmetik markalarından Sinoz Kozmetik, yaptığı yatırımlar ve sağladığı istihdamla ülke ekonomisi için katma değer yaratmaya devam ediyor. 5 kıtada 50’nin üzerinde ülkeye ihracat yapan ve sektördeki 15.yılını kutlayan marka, bu yıl yatırımlarına yeni marka satın almayı da ekledi.  

Kozmetik sektöründe, cilt ve güneş bakımı kategorisinde sürekli yükseliş grafiği çizen ve dünyada milyonlarca müşteriye ulaşan Sinoz Kozmetik’in CEO’ su Yasin Çörekci yerli veya yabancı kozmetik markalarını bünyelerine katmaya açık olduklarını ve bu çerçevede bazı markalarla görüşmeler halinde olduklarını belirtti.

Türkiye’deki ekonomik gelişmeye bağlı olarak, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri pazarı her yıl ortalama %10 büyüyor. 2008 yılında kurulan yerli kozmetik markası Sinoz, cilt bakım, parfüm, kişisel bakım, saç bakım gibi kategorilerde pazarda yeri olan, kurumsal kimliği oturmuş markaları satın alma konusunda arayış içinde bulunuyor.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz