"İkinci grubun lideri olacağız"

TEB’in yeni Genel Müdürü Ümit Leblebici, ajandasında en önem verdiği konuları, bankanın büyüme adımlarını ve 2014 yılı için sektör öngörülerini ilk kez Capital’e anlattı.

27 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
İkinci grubun lideri olacağız
Ümit Leblebici, eylül ayında TEB’in yeni genel müdürü olarak göreve başladı. “İyi bir miras aldım, bunu devam ettirmem lazım” diye konuşuyor ve önceki genel müdürün “Orta ölçeklilerin lideri” hedefine sahip çıkıyor. Bunun için 2015 yılına dikkat çekiyor.

Önceliğinde ise “Aile Akademisi”, “girişim bankacığı” konuları ve “Türkiye’nin en çok çalışılmak istenen bankasını yaratmak” olduğunu belirtiyor. Leblebici, “En büyük 10’uncu bankayız. Ama gidecek çok yolumuz var. İkinci grubun birinci bankası olmak için çalışıyoruz” diyor.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), aktif büyüklüğü açısından bankacılık sektöründe 10’uncu sırada yer alıyor. Bankanın 2015 sonu hedefi ise orta büyüklükteki bankaların lideri haline gelmek.

Bu zorlu hedefi gerçekleştirmek ve bankayı, Finansbank ve Denizbank’la rekabette yukarı taşımak, eylül ayında genel müdür koltuğuna oturan Ümit Leblebici’nin en büyük hedefi olacağa benziyor.

14 yıldır TEB’de Hazine’de görev alan Leblebici, “Bankanın nasıl büyüdüğünü en iyi gören kişilerden biriyim. Varol Ciliv Bey’den iyi bir miras aldım. Bu mirası devam ettirmem lazım” diye konuşuyor. Bireysel bankacılık ve tasarruf tarafında büyümek istediklerini açıklayan Leblebici, “Bireysel krediler toplamında yüzde 5 pazar payına ulaşmak istiyoruz.

Şu an yüzde 4 seviyelerindeyiz. Bireysel bankacılıkta, her yıl sektör içindeki pazar payımızın 2-3 puan üzerinde büyümek istiyoruz” diyor. TEB’in yeni Genel Müdürü Ümit Leblebici, ajandasında en önem verdiği konuları, bankanın büyüme adımlarını ve 2014 yılı için sektör öngörülerini ilk kez Capital’e anlattı:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz